Trwa ładowanie...
d2afdxc

15 lat za zuchwały napad na hipermarket?

Do 15 lat więzienia grozi trzem mężczyznom ze Śląska, którzy w kwietniu 1999 r., po sterroryzowaniu personelu, skradli 1,3 mln zł ze skarbca hipermarketu Makro Cash and Carry w Zabrzu (woj. śląskie).

d2afdxc
d2afdxc

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach Leszek Goławski powiedział w czwartek, że akt oskarżenia w tej sprawie został przesłany do Sądu Okręgowego w Gliwicach.

Do napadu doszło 2 kwietnia, tuż przed Wielkanocą, kiedy sklep notował szczególnie wysokie obroty. Trzech niezamaskowanych mężczyzn weszło do hipermarketu. W pobliże skarbca dostali się mówiąc, że byli umówieni w jednym z biur.

Przez nikogo nie zatrzymywani, bandyci przeszli na zaplecze. Wykorzystali moment, w którym otwierano skarbiec. Jeden z nich stał na czatach, dwóch pozostałych sterroryzowało kasjerki. Wepchnęli kobiety do skarbca, zabrali pieniądze i nie niepokojeni przez nikogo wyszli ze sklepu.

Ich wizerunki zarejestrowała jednak kamera przemysłowa. Mężczyźni zostali zatrzymani w listopadzie ub. r. Mają od 30 do 31 lat, nie byli wcześniej karani. Są mieszkańcami Chorzowa i Katowic.

Jeden z nich pracował w hurtowni, drugi był właścicielem firmy zaopatrzeniowej, trzeci prowadził działalność gospodarczą - zajmował się transportem. Oskarżeni nie przyznają się do winy. Jak dotąd nie udało się odzyskać skradzionych pieniędzy. (and)

d2afdxc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2afdxc
Więcej tematów