Trwa ładowanie...
d2q6ecb

13% importowanych wyrobów dziewiarskich ma wady

Prawie 13% wyrobów dziewiarskich
pochodzących z importu jest wadliwych - wynika z przeprowadzonej w I
kwartale tego roku kontroli Inspekcji Handlowej. Krajowe wyroby
wypadły nieco lepiej - wady stwierdzono u 8% produktów.

d2q6ecb
d2q6ecb

Inspektorzy sprawdzali m.in. takie wyroby, jak pulowery, swetry, golfy, bluzki, kamizelki, marynarki, dresy, spodnie, spódnice, sukienki oraz bieliznę osobistą produkcji krajowej oraz importowane z Bangladeszu, Chin, Danii, Indonezji, Korei, Niemiec, Rumunii, Singapuru, Tajlandii, Turcji i Włoch.

Przeprowadzona na terenie całego kraju kontrola jakości wyrobów dziewiarskich przeznaczonych dla młodzieży i dorosłych wykazała, że aż 54% wyrobów było nieprawidłowe oznaczonych lub nie miało żadnych oznaczeń.

Wszystkie partie wyrobów dziewiarskich sprawdzono również pod względem zgodności deklarowanego przez producentów składu surowcowego z rzeczywistym. Z badań wynika, że trudno spotkać w obrocie handlowym importowany (głównie z Turcji i Chin, ale także z Rumunii czy Włoch) wyrób dziewiarski, w którym skład surowca podany na etykiecie odpowiadałby rzeczywistości.

Aż 86% wyrobów dla dorosłych i 78% dla młodzieży miało sfałszowany skład surowcowy. Dla porównania krajowe wyroby dla dorosłych kwestionowano pod tym względem w 41,1%, natomiast wyroby dla młodzieży tylko w 3,1%.

Na wniosek Inspekcji Handlowej, w zależności od stwierdzonych nieprawidłowości, niektóre wyroby przeceniono średnio o 33%. Do dostawcy lub producenta zwrócono towar o łącznej wartości 41 tysięcy zł. Inspektorzy ukarali 163 osoby. Do sądów rejonowych o ukaranie nierzetelnych przedsiębiorców skierowano 46 wniosków.(ck)

d2q6ecb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q6ecb
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj