Trwa ładowanie...
d40t3yz

12-latka urodziła dziecko. Nowe fakty

• 12-latka, która w poniedziałek urodziła dziecko w kieleckim szpitalu, to mieszkanka Wałbrzycha • Zarówno ona, jak i 29-letni ojciec dziecka są narodowości romskiej • Do ciąży nie doszło w następstwie gwałtu - podają Nowiny24 • Echo Dnia ujawniło, że od początku ciąży dziewczynka przebywała w placówce wychowawczej
Share
12-latka urodziła dziecko. Nowe fakty
Źródło: AFP, Fot: Joel Saget
d40t3yz

W szpitalu w Kielcach dziecko urodziła 12-latka. Zarówno dziewczynka, jak i ojciec dziecka - 29-letni Józef J. pochodzą z Wałbrzycha i oboje są narodowości romskiej.

Sprawę bada wałbrzyska prokuratura. 29-latek usłyszał już zarzut doprowadzenia do obcowania płciowego małoletniej poniżej lat 15, za co grozi mu od 2 do 12 lat więzienia. Jak informują Nowiny24, 12-latka przebywała wcześniej w placówce wychowawczej, a do obcowania płciowego nie doszło w następstwie gwałtu.

Portal Echo Dnia podaje natomiast, że dziewczynka pojawiła się w szpitalu po raz pierwszy w lipcu, będąc w siódmym miesiącu ciąży. Do placówki przywiozła ją matka. Jak ujawnia Echo Dnia, 12-latka trafiła do ośrodka opiekuńczego na wniosek sądu, gdy wyszło na jaw, że jest w ciąży, a miejscowi urzędnicy zawiadomili o tym fakcie prokuraturę.

Dziewczynka jest jedną z najmłodszych matek w Polce, a nawet Europie. Dziecko urodziła w miniony poniedziałek, w Szpitalu Zespolonym w Kielcach, a poród odbył się przez cesarskie cięcie.

d40t3yz

Podziel się opinią

Share
d40t3yz
d40t3yz
Więcej tematów