Trwa ładowanie...
krs

12 kandydatur do Izby Dyscyplinarnej SN z rekomendacją KRS

Zespół KRS rekomendował 12 kandydatur do Izby Dyscyplinarnej SN podczas plenarnego posiedzenia Rady. Teraz odbywa się tajne głosowanie ws. składu nowej Izby.

Share
12 kandydatur do Izby Dyscyplinarnej SN z rekomendacją KRS
Źródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d2vqr20

Podczas rozpoczętego w czwartek czterodniowego posiedzenia Krajowa Rada Sądownictwa ma zajmować się kandydaturami do dwóch izb SN: Dyscyplinarnej i Karnej. Zespół wysłuchujący kandydatury do Izby Dyscyplinarnej składa się z następujących członków KRS: sędziów Dariusza Drajewicza, Rafała Puchalskiego, Jarosława Dudzicza, Grzegorza Furmankiewicza oraz posła Stanisława Piotrowicza.

Kto uzyskał pozytywną rekomendację? Chodzi o prok. Małgorzatę Bednarek, prok. Jarosława Dusia, dr hab. Jana Majchrowskiego, sędzię Piotra Niedzielaka, radcę prawnego Tomasza Przesławskiego, prok. Adama Rocha, radcę prawnego Adama Tomczyńskiego, radcę prawną Małgorzatę Ułaszonek-Kubacką, prok. Ryszarda Witkowskiego, prok. Jacka Wygodę, sędzię Konrada Wytrykowskiego, prok. Pawła Zuberta.

Dziennikarze zauważyli, że na dwanaście rekomendacji KRS do Izby Dyscypllinarnej SN, aż 6 to prokuratorzy. Podkreślają również, że wybór kandydatów jest uwarunkowany politycznie.

Warto zaznaczyć, że KRS wybrała tylko 12 kandydatów na 16 miejsc w Izbie Dyscyplinarnej SN. - Być może trzeba będzie powtórzyć całą procedurę - powiedział przewodniczący KRS Leszek Mazur w rozmowie z dziennikarzami. Zarządzono przerwę w obradach do piątku do godziny 10.

Rekomendacji nie uzyskali mec. Paweł Adamkiewicz oraz prof. Jacek Barcik, który uznaje procedurę wybierania sędziów przez KRS za niezgodną z konstytucją. Zapowiedział, że nie przyjmie ewentualnej nominacji od prezydenta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

d2vqr20

Podziel się opinią

Share
d2vqr20
d2vqr20
Więcej tematów