Trwa ładowanie...
d3n11me

12 kandydatur do Izby Dyscyplinarnej SN z rekomendacją KRS

Zespół KRS rekomendował 12 kandydatur do Izby Dyscyplinarnej SN podczas plenarnego posiedzenia Rady. Teraz odbywa się tajne głosowanie ws. składu nowej Izby.
Share
Piotrowicz wysłuchuje kandydatury
Piotrowicz wysłuchuje kandydatury Źródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d3n11me

Podczas rozpoczętego w czwartek czterodniowego posiedzenia Krajowa Rada Sądownictwa ma zajmować się kandydaturami do dwóch izb SN: Dyscyplinarnej i Karnej. Zespół wysłuchujący kandydatury do Izby Dyscyplinarnej składa się z następujących członków KRS: sędziów Dariusza Drajewicza, Rafała Puchalskiego, Jarosława Dudzicza, Grzegorza Furmankiewicza oraz posła Stanisława Piotrowicza.

Kto uzyskał pozytywną rekomendację? Chodzi o prok. Małgorzatę Bednarek, prok. Jarosława Dusia, dr hab. Jana Majchrowskiego, sędzię Piotra Niedzielaka, radcę prawnego Tomasza Przesławskiego, prok. Adama Rocha, radcę prawnego Adama Tomczyńskiego, radcę prawną Małgorzatę Ułaszonek-Kubacką, prok. Ryszarda Witkowskiego, prok. Jacka Wygodę, sędzię Konrada Wytrykowskiego, prok. Pawła Zuberta.

Dziennikarze zauważyli, że na dwanaście rekomendacji KRS do Izby Dyscypllinarnej SN, aż 6 to prokuratorzy. Podkreślają również, że wybór kandydatów jest uwarunkowany politycznie.

Warto zaznaczyć, że KRS wybrała tylko 12 kandydatów na 16 miejsc w Izbie Dyscyplinarnej SN. - Być może trzeba będzie powtórzyć całą procedurę - powiedział przewodniczący KRS Leszek Mazur w rozmowie z dziennikarzami. Zarządzono przerwę w obradach do piątku do godziny 10.

Rekomendacji nie uzyskali mec. Paweł Adamkiewicz oraz prof. Jacek Barcik, który uznaje procedurę wybierania sędziów przez KRS za niezgodną z konstytucją. Zapowiedział, że nie przyjmie ewentualnej nominacji od prezydenta.

d3n11me

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

d3n11me

Podziel się opinią

Share
d3n11me
d3n11me
Więcej tematów