Trwa ładowanie...
d3p1nuz

11-latka oskarżyła nauczyciela o łamanie Konwencji Genewskiej

11-letnia uczennica szkoły w Glasgow oskarżyła swoją szkołę o łamanie Konwencji Genewskiej. Powodem jest ukaranie całej klasy za złe zachowanie jednego z kolegów. Według Avy Bell takie działanie nosi znamiona stosowana odpowiedzialności zbiorowej zakazanej przez Konwencję z 1949 roku - informuje BBC News.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szkoła
Szkoła (Shutterstock.com)
d3p1nuz

Ava Bell w formularzu odpowiadając na pytanie: "Co nauczyciel mógłby robić lepiej?" odpowiedziała, że mógłby "nie stosować odpowiedzialności zbiorowej, ponieważ jest to niesprawiedliwe wobec pozostałych osób, które nic złego nie uczyniły." Dodałą też zdanie, że zgodnie z Konwencją Genewską z 1949 roku jest to zbrodnia wojenna.

- Nie jestem pewien, czy powinienem dać jej szlaban, czy kupić lody - skomentował na Twitterze ojciec dziewczynki, Gavin Bell. Opublikował skan fragmentu formularza, w którym jego 11-letnia córka powołuje się na Konwencję Genewską.

d3p1nuz

Jak podkreślił ojciec dziewczynki jest ona dobrą uczennicą i bardzo ceni swojego nauczyciela, ale "nie podoba się jej sposób wymierzania sprawiedliwości w szkole".

Komentujący sprawę internauci zadziwieni byli znajomośią u tak młodej dziewczynki Konwencji Genewskich. - Ma nawyk sprawdzania wszystkiego w Google - wyjaśnił ojciec. Komentujący wpis internauci zasugerowali ojcu, by nie karał córki, tylko zaprosił ją na lody. Mężczyzna poinformował, że tak właśnie zrobił.

d3p1nuz

Podziel się opinią

Share
d3p1nuz
d3p1nuz
Więcej tematów