Trwa ładowanie...

11 dzieci miało zostać odebranych matce. Sąd odroczył rozprawę

11 dzieci, które miały zostać odebrane matce i przekazane rodzinie zastępczej, na razie z nią zostaną. Sąd bezterminowo odroczył postępowanie. Do czasu zakończenia postępowania dzieci będą mieszkały w rodzinnym domu.

Share
11 dzieci miało zostać odebranych matce. Sąd odroczył rozprawę
Źródło: WP.PL
d3prdas

Sąd w Piotrkowie Trybunalskim w grudniu ub. roku zdecydował o umieszczeniu 11 z 15 dzieci pani Magdy z Wierzbicy w rodzinie zastępczej. Uznano, że jest zagrożone dobro dzieci i nie mogą mieszkać w takich warunkach. Kobieta bowiem mieszka w dwóch pokojach w domu swoich rodziców. Mąż kobiety nadużywa alkoholu.

Służby socjalne odstąpiły jednak od przeprowadzenia czynności. W sprawę zaangażowało się ministerstwo sprawiedliwości. Po nagłośnieniu sprawy przez media, wsparcia kobiecie udzielił Michał Wójcik. Zwrócił on uwagę, że w sprawie pojawiły się nowe okoliczności i powinna zostać rozpatrzona ponownie.

Mąż kobiety bowiem wyprowadził się z domu, a wobec niej nie było żadnych zastrzeżeń. Zgłosiły się także osoby, które zadeklarowały pomoc rodzinie.

Do sądu trafiły dwa wnioski: o wstrzymanie wykonania orzeczenia o odebraniu dzieci oraz o zmianę orzeczenia.

d3prdas

Jak informuje portal radomsko24.pl, w czwartek Wydział Rodzinny Sądu Rejonowego w Radomsku miał rozpatrywać zażalenie na prawomocny wyrok o odebraniu dzieci pani Magdzie. Posiedzenie zostało jednak odroczone. Poproszono o opinię w tej sprawie sądowych specjalistów. Co oznacza, że postanowienie o odebraniu dzieci pozostaje w mocy.

Do czasu jednak zakończenia postępowania dzieci będą z matką.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Minister Michał Woś zarażony koronawirusem. Koledzy z pracy świadomie do niego nie dzwonią

d3prdas

Podziel się opinią

Share
d3prdas
d3prdas
Więcej tematów