Trwa ładowanie...

10 Wietnamczyków w kombi na granicy z Litwą

Strażnicy graniczni z Sejn na Suwalszczyźnie przecierali oczy ze zdumienia, kiedy w mercedesie kombi znaleźli 10 osób. Okazało się, że to Wietnamczycy, którzy szansy na lepsze życie postanowili szukać w Europie.

Share
10 Wietnamczyków w kombi na granicy z Litwą
Źródło: podlaski.strazgraniczna.pl
dpoh5ms

Mundurowi zwrócili uwagę na duże obciążenie pięcioosobowego samochodu, który jechał od strony Litwy. Postanowili skontrolować auto i ruszyli za nim. Już po chwili zobaczyli mercedesa z litewskimi tablicami rejestracyjnym na poboczu.

- Nie było w nim kierowcy, za to na tylnej kanapie i w bagażniku auta znaleźliśmy 10 osób o azjatyckich rysach twarzy. Po kontroli okazało się, że to obywatele Wietnamu w wieku 16 - 65 lat: dziewięciu mężczyzn i jedna kobieta - wyjaśnia Katarzyna Zdanowicz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku.

Zobacz także: Kwaśniewski zdradza plany na majówkę. "Później będzie czerwcówka, lipcówka..."

Obcokrajowcy nie mieli dokumentów, które pozwalają na pobyt w naszym kraju. Zostali zatrzymani za nielegalne przekroczenie polsko-litewskiej granicy. Wietnamczycy zostaną przekazani stronie litewskiej, jak przewidują przepisy.

podlaski.strazgraniczna.pl
Źródło: podlaski.strazgraniczna.pl

Służby poszukują kierowcy mercedesa.

dpoh5ms

Od początku tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 8 grup nielegalnych migrantów (w sumie 24 osoby).

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpoh5ms

Podziel się opinią

Share
dpoh5ms
dpoh5ms
Więcej tematów