Trwa ładowanie...
d34tyct
28-08-2004 15:00

Obie katastrofy rosyjskich samolotów wynikiem ataku terrorystów

W obu rosyjskich samolotach, które rozbiły się
we wtorek wieczorem łącznie z 90 osobami na pokładzie, znaleziono
ślady materiału wybuchowego - wynika z wypowiedzi
rzecznika Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

d34tyct
d34tyct

Siergiej Ignatczenko powiedział agencji Interfax, że także we wraku drugiego z samolotów, tego, który rozbił się w obwodzie tulskim, znaleziono heksogen, zwany też RDX. To jeden z najsilniejszych materiałów wybuchowych. Dzień wcześniej rosyjskie służby twierdziły, że odkryły heksogen we wraku pierwszej z maszyn, która niemal jednocześnie z drugą spadła na ziemię pod Rostowem nad Donem.

Tak, jak zażądał prezydent (Władimir Putin)
, FSB bada doświadczenia związane ze zwalczaniem powietrznego terroryzmu
- skomentował Ignatczenko. Dodał, że Rosja zamierza m.in. czerpać z doświadczeń Izraela.

W piątek rzecznik FSB zwracał uwagę, że heksogenu użyto w zamachach, o które Moskwa obwinia czeczeńskich separatystów, w tym do wysadzenia budynków w Moskwie i Wołgodońsku w 1999 roku, kiedy zginęło ok. 300 osób.

Powiedział też, że FSB uzyskała w śledztwie "dane, pozwalające określić krąg osób, które mogły być zamieszane w zamach na pokładzie samolotu Tu-154". Rosyjskie media wcześniej twierdziły, że podejrzane osoby to dwie Czeczenki, które mogły przemycić ładunek wybuchowy na pokład samolotów. Czeczeńscy separatyści na swoich stronach internetowych nie przyznają się na razie do zamachu.

d34tyct
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34tyct
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj