Trwa ładowanie...

Afera mailowa. Morawiecki w TVP? "Nie ma co im robić dobrze"

W sieci pojawiły się kolejne maile, które miały rzekomo pochodzić ze skrzynki szefa KPRM Michała Dworczyka. W ujawnionej korespondencji najbliżsi doradcy Mateusza Morawieckiego dyskutują o mediach, w jakich powinien wystąpić szef rządu po jednym ze swoich exposé. Jeden z nich "stanowczo" odradzał wizyty w programie "Gość Wiadomości". "Nie ma co im robić dobrze" - pisał.

Afera mailowa. Morawiecki w TVP? „Nie ma co im robić dobrze” Afera mailowa. Morawiecki w TVP? „Nie ma co im robić dobrze” Fot: Piotr Molecki
d183ddh
d183ddh

Rozmowa miała być prowadzona w listopadzie 2019 roku. Dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu Tomasz Matynia proponował, by premier po swoim przemówieniu programowym w Sejmie udzielił wywiadu największym ogólnopolskim mediom. Wymienił m.in. Polskie Radio, prawicowy tygodnik "Sieci", dziennik "Rzeczpospolita", Polsat, Wirtualną Polskę, RMF FM, Telewizję Trwam oraz TVP.

"Jeśli chodzi o wizytę w TVP, to proponuję pójść do 'Strefy Starcia', bo oni nam realnie pomagają" - napisać miał, reagując na tę propozycję Tomasz Fill z KRPM. Doradził też, by rozmowa z Morawieckim pojawiła się na łamach tygodnika "Sieci", a także aby "zrobić Sakiego". Najprawdopodobniej chodziło tu o udzielenie wywiadu mediom Tomasza Sakiewicza, który jest redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".

Tutaj do korespondencji włączył się rzekomo Michał Dworczyk, który napisał, że "była propozycja", aby premier pojawił się w "Gościu Wiadomości", w specjalnym odcinku emitowanym z Wilna (w dniu, w którym premier miał tam uczestniczyć w uroczystym pochówku powstańców styczniowych).

"Tak - jeśli by się zmieściło Wilno, to bym chętnie poleciał (dla mnie to wielka rzecz ten pogrzeb powstańców styczniowych)" - miał odezwać się premier.

d183ddh

Zobacz też: rząd promuje Polski Ład, wysyła ulotki. Cybulski: A społeczeństwo wysyła opinie

Premier w TVP? "Nie ma co im robić dobrze"

W tym momencie do dyskusji włączyć miał się też wiceszef CIR Mariusz Chłopik. "Tylko nie wiem, czy iść do TVP. Nie ma co robić im "dobrze" za to, jak pokazują PMM (premiera Mateusza Morawieckiego - red). Izolacja" - napisał.

Chodzi o niewystarczającą ilość czasu antenowego, jaki Telewizja Publiczna miała poświęć Mateuszowi Morawieckiemu w "Wiadomościach" już od czasu powołania jego pierwszego rządu pod koniec 2017 roku. Miał to być odwet Jacka Kurskiego, który -wedle nieoficjalnych informacji - uważał wówczas, że prezes TVP jest obciążeniem dla rządu.

d183ddh

Chłopik doradza, by zamiast do "Gościa Wiadomości" premier poszedł do "Strefy Starcia", którego producentem jest szef portalu tvp.info Samuel Pereira.

"Strefę Starcia jesteśmy winni Samuelowi za wszelką pomoc. Michał, Kurski wysyła SMS-y do dziennikarzy 'hej, hej, po co ci ten Morawiecki?', a mamy uwiarygadniać jego główny program? - miał pisać Chłopik zwracając się do Dworczyka.

Przeczytaj też:

d183ddh
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d183ddh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d183ddh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj