Trwa ładowanie...

Premier Morawiecki niezadowolony z Kurskiego? "Obciążenie dla rządu"

Zmiana na stanowisku premiera może oznaczać kłopoty dla prezesa TVP Jacka Kurskiego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Mateusz Morawiecki uważa, iż szef Telewizji Publicznej jest obciążeniem dla jego rządu.

Premier Morawiecki niezadowolony z Kurskiego? "Obciążenie dla rządu"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Adam Stępień
d2tqkeu
d2tqkeu

O tym, że premier nie jest zadowolony z Jacka Kurskiego, pisze "Gazeta Wyborcza". "Premier Morawiecki ocenia prezesurę Kurskiego jako obciążenie dla rządu - te rewelacje od kilku dni krążą na Woronicza i wśród bliskich współpracowników prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego" – czytamy w dzienniku. – Premier ocenia, że Kurski ze swoją agresywną propagandą był dobry na pierwszym etapie, a teraz trzeba się wyciszyć. I Morawiecki przekona do tego Kaczyńskiego – mówi rozmówca gazety.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w PiS już od pewnego czasu szukają następcy Jacka Kurskiego, ale – póki co – nikt nie chce się podjąć zadania pokierowania TVP. Wśród potencjalnych kandydatów wymieniany jest wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Nad Kurskim od tygodni zbierają się czarne chmury. Odwołać prezesa TVP może tylko Rada Mediów Narodowej. Jej członkowie już otwarcie krytykują szefa Telewizji Publicznej. - Marcin Wolski jako dyrektor anteny podpisał umowę na realizację scenariusza, którego sam był współautorem. Co więcej, jest również autorem piosenki, wykorzystywanej w tym serialu, przez co pobiera tantiemy od każdej emisji. To jest sytuacja - w mojej opinii - niedopuszczalna, łamiąca zasady co najmniej etyki zawodowej - mówiła portalowi wirtualnemedia.pl posłanka PiS Joanna Lichocka, która zasiada w RMN.

Kurski ma się wytłumaczyć z tej decyzji przed Radą, ale zaplanowane na listopad posiedzenie przełożono, a nowego terminu nie wskazano. Zastrzeżenia budzi także Stanisław Bortkiewicz, podejrzewany o współpracę z SB dyrektor w TVP, który jest bliskim współpracownikiem prezesa.

d2tqkeu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tqkeu
Więcej tematów