Trwa ładowanie...
d2fjfd3

Żywe kurczaki w kontenerze z odpadami. "Awaria przy utylizacji"

Żywe kurczaki wśród odpadów i jajek przeznaczonych do utylizacji, znalazła w kontenerze mieszkanka Kiełpina na Kaszubach. Właścicielka fermy tłumaczy się błędem technologicznym, ale sprawę wyjaśniają służby.
Share
Postępowanie ws. piskląt prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii
Postępowanie ws. piskląt prowadzi Powiatowy Lekarz WeterynariiŹródło: Facebook.com/screen
d2fjfd3

Kobieta zwróciła uwagę na piski, które dochodziły z pojemnika na odpady przy ul. Raduńskiej w Kiełpinie pod Kartuzami. Kiedy zobaczyła żywe pisklęta, wyjęła telefon i wszystko nagrała. Kobieta umieściła nagranie w mediach społecznościowych, pisząc o bezdusznym podejściu do "żywych istot". Jednocześnie zawiadomiła policję.

- Na miejscu był nasz patrol. Właścicielka pobliskiej fermy twierdzi, że małe kurczaki znalazły się w kontenerach z powodu awarii urządzeń. Sprawdzamy procedury, które obowiązują w firmie oraz to, czy nie doszło do naruszenia przepisów - mówi Wirtualnej Polsce st. sierż. Daria Olchowik z policji w Kartuzach.

Mundurowi o sprawie powiadomili także Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz wojewódzkie służby weterynaryjne.

"Do utylizacji"

"Po ok. 5 godzinach oczekiwania i zabezpieczania dowodów, po przyjeździe pracownika OTOZ Animals w celu zabrania kurczaków na farmę, zastępca wojewódzkiego inspektora sanitarnego w porozumieniu z władzami zakazał wydania OTOZ piskląt. Zostały zamknięte w kontenerze w garażu. Dostałam informację, że zostaną zutylizowane po naprawieniu maszyny do utylizacji. Otrzymaliśmy informację, że to odpad z produkcji i że mogą nie przeżyć. Skoro nie było na miejscu weterynarza, nie mógł nikt stwierdzić, czy przeżyją..." - twierdzi autorka nagrania.

d2fjfd3

- Inspektorzy wciąż są na miejscu - słyszymy w biurze służb weterynaryjnych w Kartuzach, kiedy pytamy o to, co stanie się z kurczakami.

Urzędnicy zapowiadają wydanie komunikatu w tej sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2fjfd3

Podziel się opinią

Share
d2fjfd3
d2fjfd3
Więcej tematów