Trwa ładowanie...

Żyjący w Anglii owczarek niemiecki rozumie... tylko język polski. Caleb szuka domu!

Niecodzienne ogłoszenie pojawiło się w schronisku w Kenilworth w Anglii. Do ośrodka trafił Caleb - owczarek niemiecki, który rozumie tylko język polski.
Share
Żyjący w Anglii owczarek niemiecki rozumie... tylko język polski. Caleb szuka domu!
Źródło: Youtube.com
d484kzp

Niezwykła historia Caleba, "polskiego" owczarka niemieckiego poruszyła brytyjskie media. Młodym psem do niedawna opiekowała się mieszkająca na Wyspach polska rodzina, która z nieznanych przyczyn postanowiła oddać go do schroniska. Tam okazało się, że Caleb jest wyjątkowo trudny w tresurze. W końcu jednak ktoś postanowił spróbować "porozmawiać" z owczarkiem w języku jego poprzednich opiekunów.

Wtedy też wyszło na jaw, że na drodze do porozumienia stanęła bariera językowa. W sieci pojawiło się nawet nagranie, na którym jedna z pracownic schroniska wydaje mu polecenia po polsku (choć "siad" sprawia jej wyraźne trudności). Caleb bez problemu je wykonuje. Co więcej, jest bardzo przyjaznym, towarzyskim psem.

d484kzp

Historia owczarka poruszyła nawet byłego ministra spraw zagranicznych Radka Sikorskiego. Ten zaapelował do Polaków na Wyspach, by przygarnęli "polskiego psa patriotę, który nie dał się wynarodowić". Redakcja Wirtualnej Polski się pod tym apelem podpisuje i życzy Calebowi rychłego odnalezienia nowego domu.

d484kzp

Podziel się opinią

Share
d484kzp
d484kzp
Więcej tematów