Życie ulubienicy Putina zagrożone? "Można się gdzieś ukryć"
Margarita Simonian, jedna z najbardziej znanych propagandystek Kremla znów zabrała głos. Ulubienica Władimira Putina oświadczyła, że wie o kolejnym zbliżającym się zamachu na jej życie. - Nie opuszczę sfery publicznej - zapowiedziała.
02.04.2024 | aktual.: 02.04.2024 06:10
Wiele informacji podawanych przez rosyjskie media lub przedstawicieli władzy to element propagandy. Takie doniesienia są częścią wojny informacyjnej prowadzonej przez Federację Rosyjską.
Margarita Simonian na co dzień jest szefową rosyjskiej anglojęzycznej telewizji państwowej RT. W lipcu ubiegłego roku Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej poinformowała o zatrzymaniu Michaiła Bałaszowa, który rzekomo miał przygotowywać zamach na życie Simonian.
Teraz Simonian twierdzi, że wie o kolejnym zamachu, jaki ma być przygotowywany na jej życie. W rozmowie z inną kremlowską propagandzistką, Nadaną Friedrichson, oświadczyła jednak, że "nie zamierza opuszczać sfery publicznej".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
- Nie pozwolę na to, wiem to. Można się gdzieś ukryć, opuścić sferę publiczną, udać się do tajgi, zamieszkać w chatce, ale to jakoś nie dla mnie - powiedziała propagandystka, którą cytuje RIA Novosti.
Nowy sondaż. Zbadali nastroje wśród Ukraińców
Nastroje społeczne w trzecim roku rosyjskiej inwazji na pełną skalę zmieniają się w kierunku bardziej pesymistycznych ocen teraźniejszości i przyszłości Ukrainy - poinformowała w poniedziałek agencja Interfax-Ukraina.
Świadczą o tym wyniki sondażu przeprowadzonego przez Instytut Psychologii Społecznej i Politycznej Narodowej Akademii Nauk Ukrainy wraz ze Stowarzyszeniem Psychologów Politycznych Ukrainy w dniach 1-15 marca br.
Ponad połowa respondentów (56,1 proc.) ocenia obecnie sytuację społeczno-gospodarczą i polityczną na Ukrainie jako złą lub bardzo złą, a tylko jedna czwarta (24,6 proc.) - jako całkiem dobrą lub dobrą. Jednak, jak zauważają socjologowie, ten rozkład ocen niewiele różni się od wyników sondażu przeprowadzonego w przededniu inwazji na pełną skalę w 2022 roku, kiedy 52,2 proc. respondentów uznało sytuację w kraju za złą lub bardzo złą, a 31,8 proc. za dobrą lub całkiem dobrą.
Przeczytaj również: