Trwa ładowanie...
d1ggow9

Zwycięski sondaż dla Andrzeja Dudy. Jest reakcja PO

Władze Platformy Obywatelskiej mobilizują posłów oraz senatorów i nie przejmują się wynikami badań opinii. W sondażu Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24 polityk Andrzej Duda może liczyć na 44 procent poparcia. Bronisław Komorowski na 40 procent. 16 procent badanych nie wie jeszcze na kogo zagłosuje w drugiej turze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Kruszwicy
Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Kruszwicy (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d1ggow9

Poseł Platformy Obywatelskiej, Stefan Niesiołowski mówił po wczorajszym wieczornym posiedzeniu klubu partii, że kluczem do drugiej tury są niezdecydowani wyborcy. Jego zdaniem są oni dużą rezerwą, a sondaż był robiony przed mobilizacją polityków PO, która właśnie się zaczyna.

Inny polityk PO, Marcin Kierwiński podkreśla, że nie warto przywiązywać takiej uwagi do sondaży. - Przed wyborami pojawia się ich wiele i każdy daje inne wyniki - mówił.

Telefoniczny sondaż przeprowadzono na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1001 osób pełnoletnich.

d1ggow9

W pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się 10 maja wygrał Andrzej Duda. Poparło go 34,8 procent wyborców. Na drugiego Bronisława Komorowskiego zagłosowało 33,9 procent.

Druga tura odbędzie się 24 maja. Przed nią będzie miała miejsce wspólna debata TVP oraz Telewizji Polsat. Andrzej Duda i Bronisław Komorowski spotkają się 17 maja.

"Gospodarzem 'Debaty prezydenckiej 2015 jest Telewizja Polska, a współgospodarzem Telewizja Polsat. Debata emitowana będzie na antenach: TVP1, TVP Polonia, Telewizji Polsat, Polsat News" - czytamy w komunikacie TVP przesłanym Polskiej Agencji Prasowej.

Swoją debatę przeprowadzi również TVN24. Odbędzie się ona w czwartek, 21 maja.

d1ggow9

Zobacz również "Dzieje się na żywo": Kto przejmie wyborców Kukiza?

d1ggow9

Podziel się opinią

Share
d1ggow9
d1ggow9
Więcej tematów