Zwrot w sprawie immunitetu Karola Nawrockiego
Sejmowa komisja we środę miała zająć się wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Karola Nawrockiego. Jednak 12 lutego wpłynęło od marszałka Sejmu do komisji pismo pełnomocnika oskarżycieli prywatnych o wycofaniu wniosku.
19 lutego odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych, które miało zająć się wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, Karola Nawrockiego. Jednak, jak poinformował przewodniczący komisji, wniosek ten nie będzie rozpatrywany.
12 lutego do komisji wpłynęło pismo od marszałka Sejmu, które zawierało informację o wycofaniu wniosku przez pełnomocnika oskarżycieli prywatnych. W związku z tym komisja nie podejmie dalszych działań w tej sprawie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wipler uderzył w Nawrockiego. Jest odpowiedź z PiS
Decyzja o wycofaniu wniosku oznacza, że Karol Nawrocki, prezes IPN, nie będzie musiał stawić się przed komisją w celu rozpatrzenia jego odpowiedzialności karnej.
Nawrocki mówił o "reubekizacji""
Wniosek w sprawie prezesa IPN, a zarazem wspieranemu przez PiS obywatelskiemu kandydatowi na prezydenta Karolowi Nawrockiemu został złożony przez stowarzyszenie emerytów mundurowych. Dotyczy on wypowiedzi Nawrockiego, które stowarzyszenie uznało za obraźliwe.
Karol Nawrocki publicznie wypowiedział się na temat rzekomego procesu "reubekizacji" w Polsce. Chodziło o przywracanie przywilejów emerytalnych osobom, które w przeszłości były zaangażowane w działania represyjne wobec obywateli.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Kaczyński mówi o mankamencie kampanii Nawrockiego. "Mogłoby być lepiej"