Trwa ładowanie...
d223niw

Zwrócił im uwagę jak pili alkohol. Odpowiedzieli agresją i atakiem na funkcjonariusza

Funkcjonariusz po służbie z Recza (woj. zachodniopomorskie) zareagował na krzyki i przekleństwa w centrum miasta. Podszedł do dwóch osób i zwrócił im uwagę, by zachowywały się zgodnie z prawem. Wtedy mężczyźni zaczęli grozić policjantowi śmiercią.
Share
Jeden z mężczyzn próbował trafić policjanta butelką w głowę
Jeden z mężczyzn próbował trafić policjanta butelką w głowęŹródło: East News, Fot: Andrzej Zbraniecki
d223niw

W środę rano w centrum Recza policjant po służbie usłyszał krzyki i przekleństwa dobiegające z pobliskiego przystanku. Podszedł do dwóch osób pijących alkohol i poprosił je o zachowywanie się zgodnie z prawem. Wówczas mężczyźni zaczęli grozić funkcjonariuszowi śmiercią - podaje portal policja.gov.pl.

Agresorzy dobrze wiedzieli, z kim mają do czynienia, bo w przeszłości mieli już konflikt z prawem, a czynności procesowe prowadził właśnie ten mundurowy. W trakcie zdarzenia jeden z nich złapał policjanta za szyję, a drugi próbował mu rozbić butelkę na głowie, ale dzięki unikowi funkcjonariusza chybił. Mężczyźni próbowali też zabrać mundurowemu telefon.

d223niw

Policjant zdołał uwolnić się z szarpaniny i poprosił o wsparcie na najbliższym posterunku. Przy pomocy kolegów udało się zatrzymać mężczyzn. Sprawcy usłyszeli łącznie 17 zarzutów, w tym usiłowania rozboju, gróźb karalnych, naruszenia nietykalności i znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im 12 lat więzienia.

*Zobacz także: Eksperyment ministra Błaszczaka. Niedowidzący w Żandarmerii Wojskowej *

Źródło: policja.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d223niw

Podziel się opinią

Share
d223niw
d223niw
Więcej tematów