Trwa ładowanie...

"Zrobi z wami, muzułmanami, to samo, co Hilter zrobił z Żydami" - meczety w Kalifornii dostały z listy z pogróżkami od zwolenników Donalda Trumpa

• Trzy meczety w Kalifornii otrzymały identyczne listy z pogróżkami • " Trump (...) Zrobi z wami to samo, co Hilter zrobił z Żydami" - napisano w listach • Nadawca napisał też, że Trump "oczyści Amerykę i sprawi, że znów będzie lśniła" • Donald Trump prowadził skrajnie antyislamską kampanię wyborczą
Share
Donald Trump
Donald TrumpŹródło: AFP
d303oqu

"W mieście jest nowy szeryf - prezydent Donald Trump. Oczyści Amerykę i sprawi, że znów będzie lśniła. I zacznie od was (...). Zrobi z wami, muzułmanami, to samo, co Hilter zrobił z Żydami" - zagroził nadawca listu.

Autor odręcznie napisanych i skserowanych listów podpisał się jako "Amerykanie na rzecz Lepszej Drogi", swoją odezwę kierował do "dzieci szatana". Korespondencja została nadana w Santa Clarita, w Kalifornii. Listy otrzymały centra religijne w Long Beach, Claremont oraz San Jose. Policja w tym ostatnim mieście rozpoczęła śledztwo ws. "incydentu motywowanego nienawiścią".

Hussam Ayloush, dyrektor Rady Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR) w Los Angeles przekazał Reuterowi, że jego organizacja rozważa przekazanie sprawy do FBI.

d303oqu

Na łamach ABC Ayloush dodał, że cała sprawa jest wynikiem "nieodpowiedzialnej i nienawistnej retoryki", jaką Trump stosował podczas swojej kampanii wyborczej. - Nie mówię, że Trump stworzył rasistów. On sprawił, że są postrzegani jako norma - ocenił.

W ubiegłym roku Donald Trump nawoływał do zakazu wjazdu muzułmanów do USA. Później łagodził retorykę i mówił o zawieszeniu imigracji z krajów, w których działają dżihadyści. CAIR informuje, że od czasu zwycięstw wyborczego Trumpa w USA doszło do ponad 100 incydentów antymuzułmańskich.

d303oqu

Podziel się opinią

Share
d303oqu
d303oqu
Więcej tematów