Trwa ładowanie...

Żona prezesa Amber Gold zaszła w ciążę z Tomaszem R. Są wyniki badań DNA

Wskazany przez Katarzynę P. były wychowawca w areszcie przy ul. Beskidzkiej w Łodzi jest ojcem jej dziecka. Potwierdziły to badania DNA. Żona Marcina P. ma jednak wątpliwości dotyczące tego, czy weszła w intymną relację z mężczyzną dobrowolnie.

Żona prezesa Amber Gold zaszła w ciążę z Tomaszem R. Są wyniki badań DNAŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d4dgf2x
d4dgf2x

- Obecnie sprawdzamy, czy Katarzyna P. mogła stać się ofiarą przestępstwa. Ona sama twierdzi, że były funkcjonariusz Służby Więziennej wykorzystał jej sytuację psychiczną - powiedział w rozmowie z tvn24.pl Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury.

Więzienna seksafera. Wiemy, kto jest ojcem dziecka Katarzyny P.

Badania zlecone przez prokuraturę rejonową Łódź Widzew potwierdziły, że ojcem jej dziecka jest były wychowawca w areszcie przy ul. Beskidzkiej w Łodzi, Tomasz R.

d4dgf2x

Zatrudniała i szkoliła

Zdaniem śledczych Katarzyna P. uczestniczyła w podejmowaniu decyzji dotyczących funkcjonowania Amber Gold. Realizowała zadania związane z funkcjonowaniem spółki.

Jak ustalono, najpierw Katarzyna P. zajmowała się zatrudnieniem i szkoleniem w firmie. Za pośrednictwem swoich pracowników zapewniała klientów, że za lokaty kupowane jest srebro, złoto bądź platyna. Tymczasem - według prokuratury - tylko 1,5 proc. sumy osiągniętej z lokat wydatkowano na zakup kruszcu.

Katarzyna P. zapewniała też, że kłopoty firmy są przejściowe, a ona ma kontrolę nad złotem.

Dziecko urodzone w areszcie

Katarzyna P. od połowy kwietnia 2013 r. przebywa w areszcie. Podczas pobytu w zakładzie w Łodzi zaszła w ciążę i urodziła dziecko, które obecnie ma już ponad 1,5 roku.

d4dgf2x

Katarzyna P. zapewniała śledczych, że "nie padła ofiarą żadnego przestępstwa, nie czuje się w sprawie pokrzywdzoną, odmówiła jakichkolwiek informacji, w jakich okolicznościach doszło do poczęcia dziecka". Jednocześnie wytoczyła mężczyźnie proces cywilny o ustalenie ojcostwa. Postępowanie toczy się przed sądem w Gdańsku. Śledztwo w tej sprawie prowadzi też prokuratura w Łodzi. Strażnik Tomasz R. w styczniu 2016 r. został ukarany naganą.

Związek Katarzyny i Marcina P. nie przetrwał próby, jaką był wybuch afery i postawienie zarzutów. Wcześniej spędzali razem większość czasu. Poznali się już w liceum. Nauczyciele wspominają Katarzynę P. jako skromną i cichą, ale marzącą o sławie i bogactwie.

Poznali się w szkole

Marcin po ślubie z Katarzyną przyjął nazwisko żony. Dziennikarzom wyjaśniał później, że wydało mu się bardziej medialne. Małżonkowie dobrze się ze sobą dogadywali i szybko postanowili razem zarobić. Zaraz po ślubie otworzyli pierwszy biznes. To punkt doradztwa kredytowego, który nazwali Salonem Finansowymi Ex, a ostatecznie zmienili jego nazwę na Amber Gold.

Początkowo - w harmonogramie prac z lutego - przesłuchanie małżeństwa P. przez sejmową komisję śledczą planowane było na 28 i 29 marca, nie doszło jednak do niego, gdyż obrońcy Marcina P. i Katarzyny P. oświadczyli wtedy, że ich klienci nie będą zeznawać.

Obrońca Marcina P. zaproponował wtedy inny termin przesłuchania. Z kolei pełnomocniczka Katarzyny P. już wówczas informowała, że jej klientka skorzysta z prawa do odmowy składania zeznań.

d4dgf2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dgf2x
Więcej tematów