Trwa ładowanie...

Żona posła Żalka na liście PiS do sejmiku. A żonę wiceministra Zielińskiego wycięto

Justyna Żalek, żona posła Porozumienia Jacka Żalka będzie ubiegać się o mandat radnej sejmiku podlaskiego z list Prawa i Sprawiedliwości. Startuje z ostatniego miejsca w Białymstoku. Do tego samego sejmiku miała startować Lilianna Zielińska, żona wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego. Ale w ostatniej chwili skreślono ją z listy.

Share
Żona posła Żalka na liście PiS do sejmiku. A żonę wiceministra Zielińskiego wycięto
Źródło: East News, Fot: Wojciech Wojtkielewicz
ddnsb28

Justyna Emilia Żalek obecnie jest radną sejmiku podlaskiego, należy do klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Jest wiceszefową komisji zdrowia i członkiem komisji polityki społecznej i rodziny. Jak wynika z jej oświadczenia majątkowego za 2017 rok pracuje w firmie farmaceutycznej Janseen-Cilag jako specjalistka ds. obszaru terapeutycznego. Posiada wraz z mężem m.in. 163 tys. zł oszczędności, 55 tys. euro, dom wart 400 tys. zł, mieszkanie (200 tys. zł) i użytki rolne (91,5 tys. zł). Jako radna zarobiła 27,9 tys. zł.

wrotapodlasia.pl
Źródło: wrotapodlasia.pl, Fot: wrotapodlasia.pl

Żalkowie są małżeństwem od czerwca 2009 roku. Polityk jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Białegostoku. – O tym, że moja żona znalazła się na wyborczych listach przesądziło to, że jest skuteczną radną sejmiku podlaskiego. Sprawdza się w pracy na rzecz mieszkańców naszego regionu. Jej kandydatura jest efektem rzetelnej pracy i sympatii jaką się cieszy w klubie PiS – mówi nam poseł Żalek.

ddnsb28

Zobacz także: PiS toczy bój z ludowcami. "To marsz ku końcówce PSL"

- W poprzednich wyborach również startowała z ostatniego miejsca i uzyskała jeden z najlepszych wyników, postanowiła nie korzystać z żadnych preferencji – mówi WP Jacek Żalek.

Poseł Porozumienia Jarosława Gowina również startuje w wyborach samorządowych. Rywalizuje o fotel prezydenta Białegostoku. Jak wynika z ostatniego sondażu dla onet.pl, przegrałby rywalizację z obecnym prezydentem Tadeuszem Truskolaskim. Na Żalka zagłosowałoby 25,6 proc., na jego najgroźniejszego rywala aż 48,6 proc.

ddnsb28

Czy poseł podczas kampanii wyborczej na prezydenta Białegostoku będzie reklamował i promował żonę? - Dobra żona daje świadectwo o mężu. Jestem dumny z zaangażowania żony w prace społeczne. Żona wspiera mnie w mojej pracy i zawsze mogę liczyć na jej pomoc – dodaje polityk.

O polityku zrobiło się głośno w ostatnim czasie z powodu jego wypowiedzi pod adresem rodziców niepełnosprawnych osób. - Po tym, jak zachowują się opiekunowie w Sejmie, jestem przekonany, że nie można dać im tej gotówki. Bo jeżeli jako żywe tarcze traktują swoje dzieci, to cóż dopiero dzieje się w domu, a mogą zdarzyć się niestety zwyrodniali rodzice. Dzieci te czasami nie mają głosu. Bo są zamknięte, bo nie chodzą do szkoły – mówił Żalek w TOK FM. Później za swoje słowa przepraszał. Sprawa ma mieć swój finał w sądzie.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, jego doradcą ds. bezpieczeństwa podczas kampanii samorządowej jest nadkom. Maciej Zakrzewski, czyli policjant który osobiście zrzucał konfetti na wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego. Zakrzewski jest naczelnikiem Wydziału Prewencji w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Co ciekawe, żona posła Żalka na listy się dostała, a żona wiceministra Zielińskiego, która chciała ubiegać się o mandat radnej sejmiku podlaskiego z Suwałk, została z listy wykreślona.

Stało się tak, według naszych informacji, praktycznie w ostatniej chwili. Według liderów PiS, po serii wpadek wiceministra Zielińskiego, kandytatura jego żony nie byłaby dobrze odbierana przez mieszkańców.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddnsb28

Podziel się opinią

Share
ddnsb28
ddnsb28
Więcej tematów