Trwa ładowanie...
d2xgd3m

Żona oskarżała go o przemoc. PiS go zawiesiło. Teraz pokazał majątek

Oskarżenia o przemoc, zdradę żony i romans. Antysemickie treści na profilach w mediach społecznościowych. Uderzanie w uchodźców. Zawieszenie w PiS. Wszystko to ciągnęło się za senatorem Waldemarem Bonkowskim w ostatnich miesiącach. Dziś dowiedzieliśmy się jeszcze jednego - ile zarabia. Jego majątek jest imponujący.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Waldemar Bonkowski, senator PiS
Waldemar Bonkowski, senator PiS (PAP, Fot: Marcin Obara/ PAP)
d2xgd3m

Polityk prowadzi dość skomplikowane życie. Jak pisały media, rozwiódł się z żoną (ta oskarżała go przemoc domową i zdradę), później znalazł kochankę. Nie krył się z tym - z tajemniczą kobietą Bonkowski niejednokrotnie był widywany "na mieście", m.in. na miesięcznicach smoleńskich. O jego skomplikowanym życiorysie pisał "Fakt".

Bonkowski "zasłynął" także swoimi słowami na temat uchodźców i krajów afrykańskich. "Jeśli myślicie, że ci ludzie są nas w stanie ubogacić kulturowo, to współczuję. Pojedźcie sobie, zobaczcie. Powiem nawet kolokwialnie: syf, kiła i mogiła. Tych ludzi się nie da ucywilizować" - przekonywał w Senacie. O Sądzie Najwyższym mówił: "Tam chodzą stare upiory bolszewickie, ubeckie wdowy i pożyteczni idioci".

PiS - decyzją samego Jarosława Kaczyńskiego - zawiesiło Bonkowskiego w lutym, kiedy senator zamieścił na Facebooku kontrowersyjny film. Wideo "Jak Żyd Żyda gonił na śmierć" zostało zmontowane z nazistowskich materiałów propagandowych. Przedstawiało żydowskich kapo, którzy brutalnie obchodzą się z rodakami. Był to jednak materiał wyreżyserowany przez samych Niemców. Moment, w którym senator PiS zdecydował się zamieścić nagranie, to czas, kiedy trwał spór na linii Polska-Izrael.

d2xgd3m

- Dla wielu ludzi w PiS-ie, nieskromnie powiem, jestem wyrzutem sumienia - opowiadał Bonkowski w lokalnych mediach.

Obrotny rolnik

Zajrzeliśmy do oświadczenia majątkowego kontrowersyjnego polityka.

Jako senator zarobił w 2017 r. 120 tys. zł + 30 tys. zł diety. Z KRUSU uzyskał 8,5 tys. zł. Bonkowski ma oszczędności w wysokości 300 tys. zł. Posiada 200-metrowy dom o wartości 400 tys. zł oraz wielkie gospodarstwo rolne - 345 ha (własność i współwłasność). Wartość? 1,5 mln zł.

d2xgd3m

Polityk prowadzi działaność gospodarczą. Na gospodarstwie Bonkowski zarobił 300 tys. zł (w tym dopłaty z Unii Europejskiej). Oprócz tego senator jest właścicielem działki o wartości 880 tys. zł. Ma trzy samochody i kredyt do spłacenia (fragmenty oświadczenia poniżej).

Oświadczenie senat
Podziel się
Oświadczenie senat
Podziel się
Oświadczenie senat
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xgd3m

Podziel się opinią

Share

d2xgd3m

d2xgd3m
Więcej tematów