Trwa ładowanie...

Żona oskarżała go o przemoc. PiS go zawiesiło. Teraz pokazał majątek

Oskarżenia o przemoc, zdradę żony i romans. Antysemickie treści na profilach w mediach społecznościowych. Uderzanie w uchodźców. Zawieszenie w PiS. Wszystko to ciągnęło się za senatorem Waldemarem Bonkowskim w ostatnich miesiącach. Dziś dowiedzieliśmy się jeszcze jednego - ile zarabia. Jego majątek jest imponujący.
Share
Waldemar Bonkowski, senator PiS
Waldemar Bonkowski, senator PiSŹródło: PAP, Fot: Marcin Obara/ PAP
dpmpcj9

Polityk prowadzi dość skomplikowane życie. Jak pisały media, rozwiódł się z żoną (ta oskarżała go przemoc domową i zdradę), później znalazł kochankę. Nie krył się z tym - z tajemniczą kobietą Bonkowski niejednokrotnie był widywany "na mieście", m.in. na miesięcznicach smoleńskich. O jego skomplikowanym życiorysie pisał "Fakt".

Bonkowski "zasłynął" także swoimi słowami na temat uchodźców i krajów afrykańskich. "Jeśli myślicie, że ci ludzie są nas w stanie ubogacić kulturowo, to współczuję. Pojedźcie sobie, zobaczcie. Powiem nawet kolokwialnie: syf, kiła i mogiła. Tych ludzi się nie da ucywilizować" - przekonywał w Senacie. O Sądzie Najwyższym mówił: "Tam chodzą stare upiory bolszewickie, ubeckie wdowy i pożyteczni idioci".

PiS - decyzją samego Jarosława Kaczyńskiego - zawiesiło Bonkowskiego w lutym, kiedy senator zamieścił na Facebooku kontrowersyjny film. Wideo "Jak Żyd Żyda gonił na śmierć" zostało zmontowane z nazistowskich materiałów propagandowych. Przedstawiało żydowskich kapo, którzy brutalnie obchodzą się z rodakami. Był to jednak materiał wyreżyserowany przez samych Niemców. Moment, w którym senator PiS zdecydował się zamieścić nagranie, to czas, kiedy trwał spór na linii Polska-Izrael.

dpmpcj9

- Dla wielu ludzi w PiS-ie, nieskromnie powiem, jestem wyrzutem sumienia - opowiadał Bonkowski w lokalnych mediach.

Obrotny rolnik

Zajrzeliśmy do oświadczenia majątkowego kontrowersyjnego polityka.

Jako senator zarobił w 2017 r. 120 tys. zł + 30 tys. zł diety. Z KRUSU uzyskał 8,5 tys. zł. Bonkowski ma oszczędności w wysokości 300 tys. zł. Posiada 200-metrowy dom o wartości 400 tys. zł oraz wielkie gospodarstwo rolne - 345 ha (własność i współwłasność). Wartość? 1,5 mln zł.

dpmpcj9

Polityk prowadzi działaność gospodarczą. Na gospodarstwie Bonkowski zarobił 300 tys. zł (w tym dopłaty z Unii Europejskiej). Oprócz tego senator jest właścicielem działki o wartości 880 tys. zł. Ma trzy samochody i kredyt do spłacenia (fragmenty oświadczenia poniżej).

Oświadczenie senat
OświadczenieŹródło: senat, Fot: WP
Oświadczenie senat
OświadczenieŹródło: senat, Fot: WP
Oświadczenie senat
OświadczenieŹródło: senat, Fot: WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpmpcj9

Podziel się opinią

Share
dpmpcj9
dpmpcj9
Więcej tematów