Trwa ładowanie...
d4aoc3f

Żołnierze z tej samej bazy zabili się dzień po dniu. Prokuratura prowadzi odrębne śledztwa

Dwa samobójstwa żołnierzy służących w bazie lotniczej w Świdwinie, które nastąpiły w odstępie kilkunastu godzin, badają odrębne prokuratury. Przyczyny wtorkowego zdarzenia na terenie jednostki wyjaśnia Prokuratura Wojskowa w Poznaniu, sprawę odnalezienia zwłok żołnierza na prywatnej posesji. – Sprawy te nie są łączone – mówi Wirtualnej Polsce prokurator Joanna Biranowska-Sochalska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rodziny żołnierzy, którzy w odstępie jednego dnia popełnili samobójstwo, zostały objęte wsparciem psychologów
Rodziny żołnierzy, którzy w odstępie jednego dnia popełnili samobójstwo, zostały objęte wsparciem psychologów (flickr.com, Fot: Amadeusz Jasak)
d4aoc3f

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie podkreśla, że ze względu na to, że postępowanie jest w toku, nie może ujawnić jego szczegółów. Śledczy z Pomorza Zachodniego zbadają sprawę odnalezienia w minioną środę zwłok żołnierza na prywatnej posesji w Mirosławcu – okazało się, ze był to 42-letni podoficer z bazy lotniczej w Świdwinie, który powiesił się we własnym domu.

Zobacz też: prokuratura wojskowa przedłuża śledztwo ws. wraku tupolewa

Dzień wcześniej, na terenie jednostki wojskowej z broni służbowej zastrzelił się jego rówieśnik. Obaj to żołnierze z 20-letnim stażem, przez ostatnie kilka lat służyli w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego od kilku lat, choć w różnych poddziałach. Jak informuje RMF FM, nie utrzymywali kontaktów pozazawodowych.

Śledczy sprawdzają, czy w obu przypadkach żołnierzy do targnięcia się na własne życie nikt nie namawiał lub im w tym nie pomógł.

Ich rodziny zostały objęte wsparciem psychologów.

d4aoc3f

Podziel się opinią

Share

d4aoc3f

d4aoc3f
Więcej tematów