Trwa ładowanie...
d38uwm6

Zobacz jakie sumy zbiera KOD. Robią wrażenie

Na rządowej stronie internetowej "Portal Zbiórek Publicznych" dostępna jest m.in. lista zbiórek przeprowadzanych przez Komitet Obrony Demokracji. W ramach jednej z nich zwolennikom stowarzyszenia, na czele którego stoi Mateusz Kijowski, udało się zebrać naprawdę dużą sumę pieniędzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zobacz jakie sumy zbiera KOD. Robią wrażenie
(PAP)
d38uwm6

Sprawozdanie ze zbiórki komitetu społecznego "KOMITET OBRONY DEMOKRACJI" wskazuje, że tylko w okresie od 15 grudnia 2015 roku do 30 września 2016 r. zebranych zostało 1 mln 94 tys. złotych. Koszty organizacji tej zbiórki wyniosły jednocześnie zaledwie 787 złotych.

Źródeł dochodów KOD jest więcej

W porównaniu z poprzednimi zbiórkami widać, że popularność KOD wzrasta, a suma dotacji wpływających na działalność komitetu robi coraz większe wrażenie.

d38uwm6

W kwietniu ur., czyli ok trzech miesięcy od rozpoczęcia działalności KOD, media informowały, że już wtedy organizacja zebrała w sumie 1,3 mln zł. Tylko w tym czasie ruch Mateusza Kijowskiego uzbierał 655 tys. zł ze zbiórki pieniędzy, 322 tys. zł uzyskał z portalu zrzutka.pl, a 164 tys. zł z przelewów indywidualnych wpłaconych na konto organizacji.

Podobne zbiórki prowadzą tysiące fundacji, stowarzyszeń, komitetów i klubów w całym kraju. Np. Fundacja Orszak Trzech Króli wspierająca diecezje w organizowaniu Światowych Dni Młodzieży w Polsce, zebrała na wsparcie spotkań pielgrzymów ponad 100 tys. złotych. W tym przypadku zbiórka trwała zaledwie jeden dzień.

"Portal Zbiórek Publicznych" utworzony został przez byłe Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji i prowadzony jest obecnie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

d38uwm6

Podziel się opinią

Share

d38uwm6

d38uwm6
Więcej tematów