Trwa ładowanie...

Znów oberwanie chmury - ludzka tragedia na południu

Gwałtowna burza przeszła po południu nad powiatami krośnieńskim i jasielskim na Podkarpaciu. W gminie Tarnowiec nastąpiło oberwanie chmury, zostały zalane miejscowości Tarnowiec, Gąsówka, Umieszcz, Czeluśnica i Gliniczek. W Kopytowej w gminie Chorkówka w wyniku intensywnych opadów ponownie wylała rzeka Chlebianka. Fala powodziowa zmierza w kierunku miejscowości Zręcin.
Share
Znów oberwanie chmury - ludzka tragedia na południu
Źródło: PAP, Fot: Adam Hawałej
d3y27p4

Rośnie poziom wody na Wisłoce. W Mielcu o 40 cm został przekroczony stan ostrzegawczy. Opadają już wody na pozostałych rzekach regionu, ale stany ostrzegawcze wciąz przekroczone są na Jasiołce w Jaśle, Ropie w Topolinach i Grabiniance w Głowaczowej.

W pozostałychj rzekach części zlewni Wisłoka i Sanu sytuacja jest ustabilizowana. Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje w gminach: Wojaszówka, Chorkówka, Miejsce Piastowe, Jedlicze - w powiecie krośnieńskim, oraz w powiatach - ropczycko - sędziszowskim, dębickim, tarnobrzeskim, mieleckim i strzyżowskim.

Kilkanaście podtopionych domów to również efekt popołudniowego oberwania chmury w okolicach Wadowic. Najgorzej jest w gminach Stryszów, Stronie i Brzeźnica. Tam z brzegów wystąpiły lokalne potoki i zalały znajdujące się przy nich drogi i posesje. Straż pożarna odebrała już kilkadziesiąt zgłoszeń i cały czas przyjmuje kolejne. Na miejscu pracują wszystkie zastępy z powiatu wadowickiego.

d3y27p4

Podziel się opinią

Share
d3y27p4
d3y27p4
Więcej tematów