Trwa ładowanie...

Znęcał się nad 2-latką. Sąd skazał go na 8 lat więzienia

W środę sąd w Lublinie skazał Pawła G. oraz jego partnerkę Klaudię O. Mężczyzna znęcał się nad jej 2-letnią córką. Para dręczyła dziecko przez kilka miesięcy.

Share
Znęcał się nad 2-latką. Sąd skazał go na 8 lat więzienia
Źródło: Shutterstock.com
d40tm48

Sąd uznał, że oskarżeni znęcali się nad dzieckiem fizycznie i psychicznie, a Paweł G. robił to "ze szczególnym okrucieństwem". Dramat rozgrywał się przez kilka miesięcy w 2017 r.

Mężczyzna bił dziecko rękami, szarpał za ucho, krzyczał na nią wulgarnie. Doprowadził do tego, że spadła ze schodów, a innym razem, gdy była pod jego opieką, potłukła się samodzielnie wysiadając z samochodu. Nadepnął swoją obutą nogą na stopę dziecka. Przyłożył do nóżki dziewczynki zapalonego papierosa powodując ranę.

d40tm48

Klaudia O. też biła swoją córeczkę, szarpała ją za ucho, zamykała samą w osobnym pokoju. Nie dbała o higienę osobistą dziecka, dopuściła do powstania odparzeń, nie zapewniła pomocy medycznej.

Zobacz także: Czarny Piątek. Sonda na ulicach Warszawy

- Oboje oskarżeni są osobami bezwzględnymi, pozbawionymi ludzkich uczuć, w wysokim stopniu zdemoralizowanymi (..) - mówi sędzia Paweł Pieczonka. - Ta sprawa ma charakter wyjątkowy, analizowane zachowania, zwłaszcza Pawła G. nie mają precedensu w dotychczasowej praktyce tutejszego sądu. Nosiły one wręcz znamiona fizycznych i psychicznych tortur - dodaje.

Skazany będzie mógł starać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie dopiero po odbyciu 6,5 roku kary. Sąd pozbawił go praw publicznych na 6 lat i na taki sam czas zakazał mu kontaktowania się z dziewczynką oraz zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 200 m. Ma zapłacić na rzecz dziecka 30 tys. zł nawiązki.

d40tm48

Klaudii O. sąd zabronił przez 4 lata kontaktowania się z córeczką i zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 200 m. Wyrok nie jest prawomocny

Do ujawnienia znęcania się nad dzieckiem doszło przypadkowo, gdy obrażenia na ciele dziewczynki dostrzegł znajomy Pawła G. i zawiadomił o nich służby socjalne. Dziecko znajduje się pod opieką biologicznego ojca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Źródło: polsatnews.pl

d40tm48

Podziel się opinią

Share
d40tm48
d40tm48
Więcej tematów