Trwa ładowanie...

Znany sprawca ataku na kościół w Sutherland Springs. Był nauczycielem studium biblijnego

Funkcjonariusze policji ze stanu Teksas przekazali informacje nt. zamachowca odpowiedzialnego za przeprowadzenie ataku na uczestników nabożeństwa zgromadzonych w kościele w Sutherland Springs. To 26-letni Devin Patrick Kelley, były żołnierz i nauczyciel studium biblijnego.

Share
Znany sprawca ataku na kościół w Sutherland Springs. Był nauczycielem studium biblijnegoŹródło: Twitter, fot: b/d
d10ym0s

Jak ustalono, zamachowiec był żonaty. Mieszkał na przedmieściach San Antonio, w New Braunfels. W latach 2009-2013 służył w amerykańskiej armii. Po zwolnieniu ze służby prowadził lekcje studium biblijnego w wakacyjnej szkółce w Kingsville (Teksas).

Do kościoła wtargnął w pełnym wyposażeniu bojowym. Albert Gamez Jr z lokalnej policji poinformował amerykańską telewizję CBS o szacowanej liczbie ofiar. - Szczegóły nie są jeszcze do końca jasne, ale z tego co wiem zginęło ok. 27 ludzi, a ponad 20 czy 25 jest rannych - powiedział Gamez.

- Na tę chwilę jest 26 zabitych, ale nie wiemy, czy ofiar śmiertelnych nie będzie więcej - powiedział z kolei gubernator stanu, Greg Abbott. - Modlimy się za wszystkie ofiary tego aktu zła - dodał. Podziękował także policji za szybką reakcję.

David Keen, lokalny policjant potwierdził, że wśród ofiar są dzieci, m. in. 14-letnia córka pastora. Napastnik zginął po krótkim pościgu. Nie jest jasne, czy został zastrzelony przez policjantów, czy popełnił samobójstwo.

d10ym0s

Kondolencja za pośrednictwem Twittera złożył też prezydenta USA Donald Trump, który znajduje się w podróży po krajach Dalekiego Wschodu. "Niech Bóg będzie z mieszkańcami Sutherland Springs w Teksasie. FBI i policja są na miejscu. Śledzę sytuację z Japonii" - napisał Donald Trump.

d10ym0s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10ym0s
d10ym0s
Więcej tematów