Trwa ładowanie...

"Zmowa z obcymi siłami"? Hongkong rozpocznie indoktrynację 6-latków

Hongkong wdraża specjalne nauczanie dla 6-latków. Nowe wytyczne budzą wiele kontrowersji. Dzieci mają uczyć się m.in. czym jest "zmowa z obcymi siłami" lub "działalność wywrotowa".
Share
"Zmowa z obcymi siłami"? Hongkong rozpocznie indoktrynację 6-latków
"Zmowa z obcymi siłami"? Hongkong rozpocznie indoktrynację 6-latkówŹródło: East News, Fot: East News
d4j4lvr

Hongkong swoją polityką coraz bardziej uzależnia się od Chin. Nowe wytyczne dotyczące nauczania 6-latków budzą spore kontrowersje.

Hongkong. Indoktrynacja w szkołach? Nowe nauki nawet na muzyce

Jak informują zagraniczne media, dyrektorzy szkół mieli otrzymać je w czwartek 4 lutego. Dotyczą bezpieczeństwa państwowego i będą poruszane na lekcjach języka chińskiego, biologii, ale też... muzyki.

d4j4lvr

"Należy pozwolić nauczycielom na zapytanie, czy odpowiednie jest, aby te idee przekazywać uczniom na tym konkretnym etapie rozwoju" - podkreślał wiceprzewodniczący związku zawodowego nauczycieli Ip Kin-yuen, który jednocześnie zaznaczył, że władze Hongkongu nie konsultowały się z nauczycielami w tej kwestii.

Milionowe nagrody w Ministerstwie Zdrowia. Wiceminister tłumaczy, do kogo trafiły

Jak zauważają niezależne media, kwestia wprowadzenia do szkół nauczania o "działalności wywrotowej", czy też "zmowie z obcymi siłami" są wymuszone na władzach Hongkongu przez Chiny na mocy przepisów o bezpieczeństwie narodowym z 2020 roku.

d4j4lvr

Hongkong. Chiny narzucają wytyczne. Tłumaczą się protestami

Nowe przepisy, które zakładają indoktrynację 6-latków, spotkały się z krytyką stronnictw demokratycznych w Hongkongu, a także państw zachodnich. Te oceniają, że przepisy mają umożliwiać władzom tłumienie wolności mieszkańców specjalnego regionu administracyjnego.

W opinii państw zachodu oraz części mieszkańców Hongkongu rząd w Chinach złamał zobowiązanie, które zmuszało go do utrzymania systemu społeczno-politycznego HongKongu do 2047 roku.

Z kolei rząd w Chinach i lojalne wobec niego władze Hongkongu utrzymują, że wprowadzenie przepisów zostało wymuszone zamieszkami i masowymi protestami, które miały miejsce w 2019 roku. W ten sposób władze chcą utrzymać spokój w obrębie miasta.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4j4lvr

Podziel się opinią

Share
d4j4lvr
d4j4lvr
Więcej tematów