Trwa ładowanie...
d3yqzk0

Zmiany w rządzie PiS. Szydło: oboje z Mateuszem Morawieckim jesteśmy pomazańcami prezesa Jarosława Kaczyńskiego

• Skoro żartujemy, to mogę powiedzieć, że oboje z Mateuszem Morawieckim jesteśmy pomazańcami Jarosława Kaczyńskiego - powiedziała premier • Dodała, że "opozycja powinna wreszcie zająć się pracą parlamentarną" • Wspólnie z nowym ministrem finansów przedstawiła plany gospodarcze
Share
d3yqzk0

- Tworzymy z wicepremierem Mateuszem Morawieckim duet i mamy ambitne zadanie wprowadzenia programu rozwoju. Ale skoro żartujemy, to mogę powiedzieć, że oboje z Mateuszem Morawieckim jesteśmy pomazańcami prezesa Jarosława Kaczyńskiego - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło, która była przez dziennikarzy o zarzuty opozycji wobec decyzji o objęciu resortu finansów przez wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego. Według opozycji, to minister Morawiecki jest "pomazańcem" prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, a nie premier Beata Szydło.

- To Jarosław Kaczyński desygnował mnie, zaproponował Komitetowi Politycznemu i PiS, żebym była kandydatem na premiera i zaproponował Mateuszowi Morawieckiemu, żeby w naszym rządzie był wicepremierem odpowiedzialnym za sprawy gospodarcze. Na tym poziomie powinniśmy zamknąć ten temat - powiedziała premier.

d3yqzk0

Zarzuciła opozycji, że "nie ma nic do powiedzenia na temat bardzo nowoczesnej i dobrej zmiany, która nastąpiła w rządzie". Jak zaznaczyła, zmiana ma służyć temu, żeby gospodarka i rozwój ogniskowały prace rządu i zaplecza parlamentarnego.

- Opozycja zamiast snuć mądre wywody powinna zająć się tym, co jest obowiązkiem każdego z posłów: wreszcie zająć się pracą parlamentarną i zacząć się zastanawiać, co robić, żeby zmieniać Polskę na lepsze - podkreśliła premier.

- Tworzymy w rządzie duet, który dostał bardzo trudne, ambitne zadanie: wprowadzenie programu rozwoju w życie. Nie jest to łatwe. Można pisać strategie i programy, ale potem zawsze wszystko rozbija się o to, czy skutecznie potrafi się to zrealizować. My to oboje zrobimy. To jest zadanie, które otrzymaliśmy od premiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i od PiS, i przede wszystkim od Polaków - oświadczyła szefowa rządu.

Beata Szydło dokonała zmian w rządzie. Odszedł Szałamacha, Morawiecki na czele superresortu

Na konferencji prasowej premier Beata Szydło, oficjalnie przedstawia wicepremiera, szefa MR Mateusza Morawieckiego jako nowego ministra finansów. To efekt zmian w rządzie. Najważniejszą z nich jest odwołanie dotychczasowego ministra finansów Pawła Szałamachy. Jego miejsce zajął Mateusz Morawiecki, który będzie szefem dwóch resortów. Paweł Szałamacha ma przejść - jak powiedziała premier Szydło - do "innych bardzo ważnych zadań".

Premier poinformowała też o utworzeniu Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. Na jego czele stanie również Mateusz Morawiecki. Szefowa rządu zapowiedziała też utworzenie Centrum Analiz Rozwojowych Ośrodka Planowania Studiów Strategicznych przy kancelarii premiera.

d3yqzk0

Podziel się opinią

Share
d3yqzk0
d3yqzk0
Więcej tematów