Trwa ładowanie...

Zmiany w rządzie już po świętach? Karczewski: rozmawiamy

Czy szykuje się głęboka reorganizacja rządu? - Intuicyjnie - głęboka nie. Płytka - być może - stwierdził marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Zasugerował również, że korekt w gabinecie Beaty Szydło możemy spodziewać się po świętach.

Share
Zmiany w rządzie już po świętach? Karczewski: rozmawiamy
Źródło: PAP
d40c2nd

Marszałek Senatu zaznaczył, że premier z pewnością oceni pracę ministrów i to ona podejmie decyzje, choć konsultacje w tej sprawie prowadzone są w całym kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości. - Oczywiście, że ten temat rozmawiamy i będziemy wyciągać wnioski - powiedział Stanisław Karczewski w rozmowie z Radiem Zet.

Konrad Piasecki zapytał więc polityka PiS o to, czy szykuje się głęboka reorganizacja rządu? Zdaniem marszałka Sejmu możliwa jest raczej "płytka korekta". - Przez 4 lata, a mam nadzieję, że Beata Szydło będzie premierem też w następnej kadencji, na pewno dojdzie do jakichś zmian. Nie chciałbym przewidywać i spekulować. Na pewno do świąt nic nie będziemy robili. To pewne. Czekamy na święta - zastrzegł.

d40c2nd

Karczewski odniósł się również do wyników sondaży, które nie są dla PiS pomyślne, bo PO zmniejsza swoją stratę do ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego. Gość Radia Zet zaznaczył, że nadal jest optymistą. - Nie mówimy jeszcze o trendach, ale trzy ostatnie sondaże pokazały faktycznie spadek notowań PiS. Jeżeli któryś z polityków mówi, ze nie analizuje sondaży, badań opinii społecznej, to mówi nieprawdę. Zawsze je analizuję i to bardzo głęboko - stwierdził marszałek Senatu

- Nie tylko pytanie, na kogo zagłosowałbyś, gdyby były wybory, ale również pogłębione wyniki badań są bardzo optymistyczne, bo społeczeństwo polskie ocenia swoją sytuację bardzo dobrze, coraz lepiej - dodał.

d40c2nd

Marszałek Senatu pytany był też o manifestacje różnych organizacji, które miały odbyć się 10 kwietnia w 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej. - Ja widzę od kilku miesięcy, jakie to są społeczne, oddolne i pokojowe manifestacje. One nie są pokojowe, nie są oddolne i nie są to płynące z serca wypowiedzi. Są to wypowiedzi pełne agresji; chęć konfrontacji. Chcemy tego uniknąć - powiedział Karczewski.

- Będą oficjalne obchody państwowe. Tak powinno być i tak będzie. Brałem sześć razy udział w takich uroczystościach i ta będzie siódma - trudna rocznica, bolesna bo pamiętamy o tych wszystkich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej - dodał. Marszałek pytany, czy nie niepokoi go, że wciąż nie pojawił się dowód na to, że oficjalny raport na temat katastrofy smoleńskiej jest nieprawdziwy odpowiedział: - Poczekajmy, dajmy spokojnie wystarczający czas komisji. Przez te sześć lat stracono czas, bo śledztwo zostało źle zainicjowane, zapoczątkowane i źle później prowadzone - podkreślił Karczewski.

- Na miejscu Antoniego Macierewicza na pewno tak długo nie zwlekałbym z decyzjami dot. Bartłomieja Misiewicza, który na pewno zaszkodził nam wizerunkowo i jakiś spadek sondaży niewielki też był pewnie tym spowodowany - mówił też marszałek Senatu na antenie Radia Zet.

d40c2nd

Podziel się opinią

Share
d40c2nd
d40c2nd
Więcej tematów