Trwa ładowanie...
d1jwxpq

Zmiany w Polskiej Agencji Prasowej. Hanna Myjak członkiem zarządu

Zaczęło się od Artura Dmochowskiego. Prezes Państwowej Agencji Prasowej został zawieszony, po czym sam zrezygnował z funkcji prezesa. Na tej zmianie się jednak nie skończyło. Powołano bowiem między innymi nowego członka zarządu - Hannę Myjak. Praca w instytucji związanej z władzą nie jest dla niej niczym nowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PAP Artur Dmochowski najpierw został zawieszony, później sam złożył rezygnację
Prezes PAP Artur Dmochowski najpierw został zawieszony, później sam złożył rezygnację (PAP)
d1jwxpq

Hanna Myjak została członkiem zarządu PAP. Na to stanowisko powołała ją Rada Mediów Narodowych - poinformował portal press.pl.

Zarząd ma być jednak dwuosobowy. Poza Myjak, znalazł się w nim Tomasz Giziński, którego oddelegowała rada nadzorcza PAP. Na stanowisko prezesa agencji zaproponowała z kolei Jolantę Hajdasz. Nad jej kandydaturą głosować będzie Rada na kolejnym posiedzeniu.

Myjak była wiceprezesem Agencji Nieruchomości Rolnych. Z Agencją Nieruchomości Rolnych, a wcześniej Agencją Własności Rolnej Skarbu Państwa, związana była od początku, czyli od 1992 roku. Wcześniej, w latach 1987-1992, pracowała w Ministerstwie Finansów jako naczelnik departamentu finansowania sfery budżetowej.

d1jwxpq

Zobacz tez: Kaczyński: Media są kurtyną, w której wyświetla się film dla maluczkich

Zamieszanie wokół Dmochowskiego

Przypomnijmy, że w poniedziałek dotychczasowy prezes PAP został zawieszony. Powód? Oficjalnie mają nim być utrata zaufania i brak możliwości dalszej współpracy. Nieoficjalnie, jak informowała "Gazeta Wyborcza", o zawieszeniu zadecydowało to, że PAP jest za mało radykalne w obronie "dobrej zmiany".

W czwartek Dmochowski zdecydował o zakończeniu pracy w PAP. Złożył pisemną rezygnację ze stanowiska.

d1jwxpq

Podziel się opinią

Share

d1jwxpq

d1jwxpq
Więcej tematów