Trwa ładowanie...

Zmiany w Polskiej Agencji Prasowej. Hanna Myjak członkiem zarządu

Zaczęło się od Artura Dmochowskiego. Prezes Państwowej Agencji Prasowej został zawieszony, po czym sam zrezygnował z funkcji prezesa. Na tej zmianie się jednak nie skończyło. Powołano bowiem między innymi nowego członka zarządu - Hannę Myjak. Praca w instytucji związanej z władzą nie jest dla niej niczym nowym.

Share
Zmiany w Polskiej Agencji Prasowej. Hanna Myjak członkiem zarząduŹródło: PAP
d1n0ysh

Hanna Myjak została członkiem zarządu PAP. Na to stanowisko powołała ją Rada Mediów Narodowych - poinformował portal press.pl.

Zarząd ma być jednak dwuosobowy. Poza Myjak, znalazł się w nim Tomasz Giziński, którego oddelegowała rada nadzorcza PAP. Na stanowisko prezesa agencji zaproponowała z kolei Jolantę Hajdasz. Nad jej kandydaturą głosować będzie Rada na kolejnym posiedzeniu.

Myjak była wiceprezesem Agencji Nieruchomości Rolnych. Z Agencją Nieruchomości Rolnych, a wcześniej Agencją Własności Rolnej Skarbu Państwa, związana była od początku, czyli od 1992 roku. Wcześniej, w latach 1987-1992, pracowała w Ministerstwie Finansów jako naczelnik departamentu finansowania sfery budżetowej.

Zobacz tez: Kaczyński: Media są kurtyną, w której wyświetla się film dla maluczkich

Zamieszanie wokół Dmochowskiego

Przypomnijmy, że w poniedziałek dotychczasowy prezes PAP został zawieszony. Powód? Oficjalnie mają nim być utrata zaufania i brak możliwości dalszej współpracy. Nieoficjalnie, jak informowała "Gazeta Wyborcza", o zawieszeniu zadecydowało to, że PAP jest za mało radykalne w obronie "dobrej zmiany".

W czwartek Dmochowski zdecydował o zakończeniu pracy w PAP. Złożył pisemną rezygnację ze stanowiska.

d1n0ysh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n0ysh
d1n0ysh
Więcej tematów