Trwa ładowanie...
d97dsfl

Zmiany w komunikacji we Wrocławiu. Poprawi się dojazd z zachodnich dzielnic

Miasto chce poprawić komunikację północno-zachodnich części Wrocławia. Kilka dotychczasowych autobusów zmieni swoje trasy i powstanie także jedna nowa linia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiany w komunikacji we Wrocławiu. Poprawi się dojazd z zachodnich dzielnic
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d97dsfl

Wydział Transportu Urzędu Miejskiego we Wrocławiu postanowił zmienić organizację komunikacji zbiorowej obsługującego północno-zachodnie osiedla miasta. Zmiany dotyczą przede wszystkim Maślic, Stabłowic oraz Pracz Odrzańskich.

Linia autobusowa 103 będzie kursowała tylko na trasie pl. Jana Pawła II - Pracze Odrzańskie - pl. Jana Pawła II z zachowaniem kursów przedłużonych na Janówek. Z rozkładu 103 znikną natomiast kursy wykonywane na pętlę przy ul. Wojanowskiej. Dla mieszkańców Stabłowic miasto stworzyło jednak nową linię autobusową - 102.

102 kursować będzie między pl. Jana Pawła II a pętlą na Wojanowskiej ulicami Legnicką, Rybacką, Zachodnią, następnie znów Legnicką, do Milenijnej, Pilczycką, Maślicką, Główną, potem Stabłowicką i Starogajową do pętli. Kursy powrotne prowadzone będą tą samą trasą.

d97dsfl

Obie linie ominą ulicę Kozanowską, jednak jak zapewnia Wydział Transportu, ulica ta w dalszym ciągu będzie obsługiwana przez linie C, 126 oraz 127.

- Linie 102 i 103 będą kursowały w godzinach szczytu co 15 minut, poza szczytem - co 30 minut. Oznacza to, że w szczycie mieszkańcy Maślic będą mogli skorzystać z autobusu w kierunku pl. Jana Pawła II co 7,5 minuty - mówi Małgorzata Szafran z Urzędu Miasta.

Dodatkowo, dwie linie przyspieszone - 403 i 435 - zostaną przeniesione do grupy linii normalnych i zyskają numery kolejno 101 i 104. - Linia 101 zostanie wydłużona z Kozanowa do ulicy Kwiskiej, co pozwoli pasażerom na dogodniejsze przesiadki przy ul. Legnickiej - dodaje Szafran.

Poprawiona zostanie również komunikacja między osiedlem Gaj a Wielką Wyspą za sprawą zwiększenia częstotliwości kursowania linii 146. W dni robocze od godziny 5:00 do 6:00 kursować będzie co 20 minut, między 6:00 a 19:00 - co 15 minut, a po 19:00 - co 30 minut.

d97dsfl

Zmiany te wejdą w życie wraz z początkiem marca 2015 r.

Natomiast od 7 lutego w związku z remontem ul. Okulickiego we Wrocławiu i jej zamknięciu na odcinku między ulicami Przedwiośnie a Odolanowską, autobus linii 128 będzie z ul. Bora-Komorowskiego skręcał w Irkucką, a następnie w Królewską do pętli Osiedle Sobieskiego, podobnie jak autobus nocny 241. Autobusy 934 i 936 pojadą objazdem od Bora-Komorowskiego przez Irkucką, Królewską, Zatorską, Armii Ludowej i Odolanowską do Okulickiego.

d97dsfl

Podziel się opinią

Share
d97dsfl
d97dsfl
Więcej tematów