Trwa ładowanie...

Zmiany w dostępie do sanatoriów. Rząd pracuje nad zmianą przepisów

Rząd pracuje nad nowym projektem dotyczącym leczenia w sanatoriach. Kuracjusze będą mogli starać się o ponowne przyjęcie do sanatorium dopiero po roku. Seniorzy przewidują, że zmiany spowodują jeszcze większe wydłużenie kolejek.

Share
Zmiany w dostępie do sanatoriów. Rząd pracuje nad zmianą przepisów
Źródło: East News, Fot: Tytus Żmijewski
dnnwn7a

Ministerstwo Zdrowia chce, aby osoby leczące się w sanatoriach mogły udać się na kolejną wizytę dopiero rok po zakończeniu poprzedniej. Resort tłumaczy, że co 12 miesięcy do NFZ wpływa pół miliona skierowań. Jedna trzecia dotyczy okresu krótszego niż rok od momentu ostatniego leczenia. Zmiany mają przyczynić się do "bardziej równomiernego i przejrzystego dostępu do świadczeń" - informuje "Super Express".

Z obawą w kierunku zmian spoglądają seniorzy. Spodziewają się, że przez nowe przepisy trudniej będzie dostać się do sanatorium. Kolejki do uzdrowisk są spore, a projekt, nad którym pracuje ministerstwo, może je jeszcze bardziej wydłużyć. Niektórzy emeryci przewidują, że jeśli wejdą przepisy, to na leczenie w sanatorium będą musieli czekać nie dwa, a nawet cztery lata. Ucierpieć mogą przez to kuracjusze, których nie stać na wykupienie sobie miejsca.

Zobacz także: Połknąłeś gumę do żucia? Zobacz co może ci się stać

Źródło: Se.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnnwn7a

Podziel się opinią

Share
dnnwn7a
dnnwn7a
Więcej tematów