Trwa ładowanie...

Kiedy koniec maseczek? Niedzielski ujawnił datę. Ale jest warunek

Temat obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu w ostatnim czasie coraz częściej pojawiał się na politycznej agendzie. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, w sprawie zabrał głos minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej konferencji.

Share
Maseczki na świeżym powietrzu? Minister Niedzielski odpowiada
Maseczki na świeżym powietrzu? Minister Niedzielski odpowiadaŹródło: East News, Fot: Andrzej Iwańczuk, REPORTER
d15lvdi

Dotychczas obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązywał w Polsce od 10 października 2020 roku, niezależnie od tego, czy znajdowaliśmy się na świeżym powietrzu, czy w przestrzeniach zamkniętych.

Zwolnione od tej reguły były m.in. dzieci do 4. roku życia oraz osoby przebywające w parkach czy lasach.

d15lvdi

Zmiany w przepisach. Kiedy koniec maseczek?

Od kiedy możemy spodziewać się nowych przepisów? W sprawie zakrywania nosa i ust na świeżym powietrzu wypowiedzieli się w środę premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Od 15 maja znosimy obowiązek maseczek na świeżym powietrzu, o ile jest oczywiście zapewniony zostanie 1,5-metrowy dystans - oznajmił szef MZ podczas konferencji prasowej. Ale jest warunek, współczynnik zakażeń musi spaść poniżej 15 osób na 100 tys.

Obowiązek zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych pozostaje bez zmian.

Nowe obostrzenia. Konferencja ministra zdrowia

O luzowanie obostrzeń w tym zakresie Niedzielski pytany był już w ubiegłym tygodniu. - Rozmawiamy na ten temat, opieramy się na najnowszych badaniach w tym temacie. (...) Na dziś jest to dla mnie ryzyko nieakceptowalne - tłumaczył wówczas minister zdrowia.

d15lvdi

Zgodnie z ubiegłotygodniowymi deklaracjami, "głównym kryterium" branym pod uwagę przy zdejmowaniu kolejnych obostrzeń jest "częstotliwość zakażeń".

Maseczki muszą być i basta? Odpowiedź prof. Fala dała do myślenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d15lvdi

Podziel się opinią

Share
d15lvdi
d15lvdi
Więcej tematów