Trwa ładowanie...

Zmiana ws. maseczek? Konferencja ministra zdrowia

W ostatnich dniach pojawiało się wiele pytań dotyczących nakazu zakrywania nosa i ust na świeżym powietrzu, w otwartej przestrzeni. Czy możemy spodziewać się poluzowania również tego obostrzenia? Głos na ten temat zabrał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Share
Kiedy zdejmiemy maseczki na świeżym powietrzu? Minister Niedzielski odpowiada/ Zdjęcie ilustracyjne
Kiedy zdejmiemy maseczki na świeżym powietrzu? Minister Niedzielski odpowiada/ Zdjęcie ilustracyjneŹródło: EASTNEWS, Fot: Mateusz Jagielski/East News
d5tfkk2

Maseczki w całym kraju obowiązują od 10 października 2020 roku. Zakrywanie nosa i ust obowiązkowe jest nie tylko w przestrzeniach zamkniętych, ale również na świeżym powietrzu.

Od tej reguły oczywiście istnieją wyjątki - zakrywanie twarzy nie jest wymagane np. na terenie lasów, zieleńców lub parków.

d5tfkk2

Nowe obostrzenia. Maseczki na świeżym powietrzu nieobowiązkowe?

Czy w najbliższym czasie możemy spodziewać się luzowania obostrzeń także w tym zakresie? Na temat tego, czy niebawem zdejmiemy maseczki, wypowiedział się podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Głównym kryterium, które będzie brane pod uwagę, to częstotliwość zakażeń - oznajmił szef resortu zdrowia.

- Rozmawiamy na ten temat, opieramy się na najnowszych badaniach w tym temacie. W przyszłą środę odniesiemy się także do tego zagadnienia. (...) Na dziś jest to dla mnie ryzyko nieakceptowalne - zapowiedział minister zdrowia.

Maseczki na świeżym powietrzu. Minister zdrowia o zmianie nakazu

Niedzielski już wcześniej pytany był o ewentualne zniesienie obowiązku noszenia maseczek na otwartej przestrzeni. Stwierdził wówczas jednak, że musiałaby być mała częstotliwość występowania wirusa, aby wprowadzić takie poluzowanie.

d5tfkk2

Szef MZ także wcześniej zapowiadał, że większego luzowania obostrzeń należy spodziewać się bliżej przełomu maja i czerwca.

Powrót do szkół. To jednak możliwe? Prof. Fal przedstawił sytuację

Źródło: Wiadomości WP

Przeczytaj także:

d5tfkk2
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d5tfkk2

Podziel się opinią

Share
d5tfkk2
d5tfkk2
Więcej tematów