Trwa ładowanie...
d3j3cyb

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2019. Sprawdź, kiedy ostatni raz przestawimy zegarki

Zmiana czasu na zimowy zbliża się wielkimi krokami. Czy w tym roku po raz ostatni przestawiamy zegarki? Zobacz, kiedy dokładnie należy to uczynić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu z letniego na zimowy 2019. Sprawdź, kiedy ostatni raz przestawimy zegarki
Zmiana czasu z letniego na zimowy 2019. Sprawdź, kiedy ostatni raz przestawimy zegarki (iStock.com)
d3j3cyb

Zmiana czasu na zimowy 2019

Dotychczas przestawialiśmy zegarki dwa razy w roku. Następowało to wiosną, gdy zmienialiśmy czas na letni oraz zimą, gdy przechodziliśmy na czas zimowy. Przypominamy, że czas zimowy jest po prostu czasem środkowoeuropejskim, obowiązującym od końca października do końca marca. Czas letni, czyli środkowoeuropejski letni, obowiązuje od końca marca do końca października.

Zmiana czasu z letniego na zimowy – kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu na letni następuje zawsze w ostatnią niedzielę marca. Wówczas przestawiamy zegarki o godzinę do przodu, przez co śpimy krócej. Czas zimowy zaczyna obowiązywać od ostatniej niedzieli października. Wówczas przestawiamy wskazówkę z godziny 3 na 2, dzięki czemu możemy spać dłużej. W tym roku zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi dokładnie w nocy z soboty 26 października na niedzielę 27 października.

W marcu 2019 w głosowaniu w komisji transportu PE opowiedziano się za zniesieniem zmiany czasu. Według badań przeprowadzonych w Polsce ponad 78 proc. dorosłych Polaków jest również przeciwnych przestawianiu zegarków. Kraje, które wybrałyby czas zimowy, po raz ostatni zmienią czas w październiku 2021 a te, które preferują letni, zrobią to w marcu 2021 r.

d3j3cyb

Podziel się opinią

Share

d3j3cyb

d3j3cyb
Więcej tematów