Trwa ładowanie...
ycipk-2ced3b

Zmiana czasu. Przedsiębiorcy zyskają na zniesieniu zmiany czasu

84% Europejczyków chce zniesienia zmiany czasu – taki był wynik konsultacji publicznych w sprawie zmiany czasu. Pod koniec sierpnia 2018 roku Komisja Europejska zapowiedziała, że przedstawi propozycję zmiany dyrektywy dotyczącej tej sprawy. Jak stwierdzają przedsiębiorcy - zniesienie zmiany czasu z letniego na zimowy będzie korzystne dla pracodawców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu. Przedsiębiorcy zyskają na zniesieniu zmiany czasu
Zmiana czasu. Przedsiębiorcy zyskają na zniesieniu zmiany czasu (iStock.com)
ycipk-2ced3b

Zniesienie zmiany czasu będzie korzystne dla przedsiębiorców i może przynieść obniżenie kosztów funkcjonowania wielu firm – podkreśliła Konfederacja Lewiatana w poniedziałkowym komunikacie. Kluczowym jest, aby wdrożenie zmiany czasu zostało skoordynowane na poziomie unijnym, w taki sposób aby wszystkie kraje członkowskie przyjęły taki sam czas.

Przy wprowadzaniu tej zmiany najważniejsze jest, aby utrzymać jednolitość czasu w całej Unii Europejskiej. Inaczej koszty funkcjonowania firm w różnych reżimach czasowych przewyższą korzyści wynikające z ustalenia jednolitego rocznego czasu w ramach państwa członkowskiego - stwierdził Grzegorz Baczewski, dyrektor generalny Konfederacji Lewiatan.

Koniec ze zmianą czasu, ale jeszcze nie w tym roku

ycipk-2ced3b

W ankiecie przeprowadzonej w całej Unii Europejskiej 84% - Europejczyków opowiedziało się za zniesieniem zmiany czasu. Europejczycy stwierdzili, że zmiana czasu negatywnie wpływa na zdrowie ludzi, jest przyczyną wypadków drogowych i wiąże się brakiem oszczędności energii.

Po publikacji wyników ankiety szef Komisji Europejskiej zapowiedział, że zmiana czasu na terenie Unii Europejskiej zostanie zmieniona. Niestety, proces legislacyjny w Komisji Europejskiej nie działa tak szybko. Dlatego też, w tym roku jeszcze przestawimy zegarki.

Zmiana czasu na zimowy wypada 28 października

Tradycyjnie – w tym roku czeka nas jeszcze przestawianie zegarków. Jak zawsze zmiana czasu wypada 28 października. Zegarki przestawiamy z godziny 3:00 na 2:00.

ycipk-2ced3b

W Polsce zmiana czasu obowiązuje od 1977 roku

Nie zawsze wszystkie państwa tak samo przyjmowały przepisy dotyczące zmiany czasu. Dopiero od 1996 roku wszyscy Europejczycy przestawiają swoje zegary – o godzinę do tyłu w ostatnią niedzielę października i godzinę do przodu w ostatnią niedzielę marca.
W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym. Następnie obowiązywała w latach 1946-1949 i 1957-64. Obecnie obowiązuje od 1977 roku.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2ced3b

ycipk-2ced3b
ycipk-2ced3b
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów