Trwa ładowanie...
d19hznk

Zmiana czasu. Przedsiębiorcy zyskają na zniesieniu zmiany czasu

84% Europejczyków chce zniesienia zmiany czasu – taki był wynik konsultacji publicznych w sprawie zmiany czasu. Pod koniec sierpnia 2018 roku Komisja Europejska zapowiedziała, że przedstawi propozycję zmiany dyrektywy dotyczącej tej sprawy. Jak stwierdzają przedsiębiorcy - zniesienie zmiany czasu z letniego na zimowy będzie korzystne dla pracodawców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu. Przedsiębiorcy zyskają na zniesieniu zmiany czasu
Zmiana czasu. Przedsiębiorcy zyskają na zniesieniu zmiany czasu (iStock.com)
d19hznk

Zniesienie zmiany czasu będzie korzystne dla przedsiębiorców i może przynieść obniżenie kosztów funkcjonowania wielu firm – podkreśliła Konfederacja Lewiatana w poniedziałkowym komunikacie. Kluczowym jest, aby wdrożenie zmiany czasu zostało skoordynowane na poziomie unijnym, w taki sposób aby wszystkie kraje członkowskie przyjęły taki sam czas.

Przy wprowadzaniu tej zmiany najważniejsze jest, aby utrzymać jednolitość czasu w całej Unii Europejskiej. Inaczej koszty funkcjonowania firm w różnych reżimach czasowych przewyższą korzyści wynikające z ustalenia jednolitego rocznego czasu w ramach państwa członkowskiego - stwierdził Grzegorz Baczewski, dyrektor generalny Konfederacji Lewiatan.

Koniec ze zmianą czasu, ale jeszcze nie w tym roku

W ankiecie przeprowadzonej w całej Unii Europejskiej 84% - Europejczyków opowiedziało się za zniesieniem zmiany czasu. Europejczycy stwierdzili, że zmiana czasu negatywnie wpływa na zdrowie ludzi, jest przyczyną wypadków drogowych i wiąże się brakiem oszczędności energii.

d19hznk

Po publikacji wyników ankiety szef Komisji Europejskiej zapowiedział, że zmiana czasu na terenie Unii Europejskiej zostanie zmieniona. Niestety, proces legislacyjny w Komisji Europejskiej nie działa tak szybko. Dlatego też, w tym roku jeszcze przestawimy zegarki.

Zmiana czasu na zimowy wypada 28 października

Tradycyjnie – w tym roku czeka nas jeszcze przestawianie zegarków. Jak zawsze zmiana czasu wypada 28 października. Zegarki przestawiamy z godziny 3:00 na 2:00.

W Polsce zmiana czasu obowiązuje od 1977 roku

Nie zawsze wszystkie państwa tak samo przyjmowały przepisy dotyczące zmiany czasu. Dopiero od 1996 roku wszyscy Europejczycy przestawiają swoje zegary – o godzinę do tyłu w ostatnią niedzielę października i godzinę do przodu w ostatnią niedzielę marca.
W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym. Następnie obowiązywała w latach 1946-1949 i 1957-64. Obecnie obowiązuje od 1977 roku.

d19hznk

Podziel się opinią

Share
d19hznk
d19hznk
Więcej tematów