Trwa ładowanie...

Zmiana czasu na letni w Polsce. Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Parlament Europejski chciał, by od 2021 całkowicie została zlikwidowana zmiana czasu. Niestety, na razie sprawa utknęła w miejscu i możliwe, że do tego nie dojdzie.

Share
Zmiana czasu na letni w Polsce. Kiedy ostatnia zmiana czasu?
Źródło: iStock.com
difr9g7

Zmiana czasu zostanie zlikwidowana?

Zmiana czasu stosowana jest od wielu dekad, ale w społeczeństwie z każdym rokiem ma coraz mniej zwolenników. Dlatego coraz głośniejsze były apele społeczeństwa, by raz na zawsze zrezygnowano ze zmiany czasu. Niewiele brakowało, a to w końcu stałoby się faktem.

W 2019 roku Parlament Europejski przegłosował projekt, który ucieszył europejskich obywateli. Od 2021 roku w krajach członkowskich Unii Europejskiej zmiana czasu miała stać się tylko wspomnieniem. Niestety, to, co miało być formalnością, okazało się problemem.

Weto w tej sprawie postawiły władze krajów należących do UE. Kontrowersyjną decyzję tłumaczono tym, że przedstawiono zbyt mało szczegółów na ten temat. Państwa członkowskie na przykład nie wiedzą, jak wówczas przebiegałyby strefy czasowe.

difr9g7

Kiedy zmiana czasu na letni w Polsce?

W 2020 roku i tak wszyscy mieli po staremu zmieniać czas, więc tutaj na razie nic się nie zmienia. W nocy z 28 na 29 marca zmienimy czas zimowy na letni. Zegarki należy przestawić o godzinę do przodu z 2:00 na 3:00.

Tego dnia Polacy będą spać o godzinę krócej, ale dzięki temu potem zyskają dłuższe dni. Na czas zimowy przestawimy się dopiero z 24 na 25 października.

Możliwe, że ostatecznie w kwestii zmiany czasu nic się nie zmieni w kolejnych latach. Na razie nic nie jest przesądzone, bo w Parlamencie Europejskich wciąż trwają dyskusje na ten temat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Padło pytanie o testy. Profesor: "kompletna ruina służby zdrowia"

difr9g7

Podziel się opinią

Share
difr9g7
difr9g7
Więcej tematów