Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2021. Jak przestawiamy zegarki?

Już niedługo nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Czy przestawienie zegarka jest konieczne? Jak trzeba będzie zmienić wskazówki w zegarkach? Sprawdź.

Zmiana czasu 2021. Sposoby przestawiana zegarków.Zmiana czasu 2021. Sposoby przestawiana zegarków.Źródło: Adobe Stock
dz4gage
dz4gage

W Polsce wciąż obowiązuje zmiana czasu i dwa razy w roku przestawiamy zegarki. Końcem marca zmieniamy czas z zimowego na letni a końcem października z letniego na zimowy.

Zmiana czasu 2021. W którą stronę przestawiamy zegarki?

Co roku wiosną zmienia się czas z zimowego na letni. Następuje to zwykle pod koniec marca. Zmiana czasu 2021 nastąpi dokładnie w nocy 28 marca. Tej nocy przestawimy zegarki z godziny 2:00 na 3:00. Będziemy spali o godzinę krócej.

Wiele urządzeń przestawi czas automatycznie, jednak w niektórych trzeba będzie przesunąć czas o godzinę do przodu.

Dr Sutkowski: co raz więcej pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19

Zmiana czasu 2021. Sposoby przestawiana zegarków

Niestety nie ma jednego sposobu na ustawienie godziny. Dany sposób przestawienia czasu zależy przede wszystkim od zastosowanego mechanizmu w konkretnym zegarku. Warto pamiętać, że każdy rodzaj mechanizmu nastawia się inaczej. W zegarkach elektronicznych posłużą do tego odpowiednie przyciski, a z kolei w mechanicznych i kwarcowych - przeznaczone są do tego celu - koronki.

dz4gage

Zmiana czasu 2021. Czy to już ostatnia zmiana czasu?

W ostatnich latach w całej Unii Europejskiej trwała dyskusja nad możliwością zniesienia zmiany czasu. W marcu 2019 roku Parlament Europejski opowiedział się za zniesieniem zmiany. Europosłowie chcieli, aby zmiana czasu w marcu 2021 roku była ostatnią zmianą w tych krajach UE, które wybiorą na stałe czas letni.

Większość Europejczyków opowiedziała się za rezygnacją z corocznej zmiany czasu. Niemniej ostateczne decyzje na szczeblu europejskim jak do tej pory nie zostały podjęte. Jeśli unijni urzędnicy powrócą do prac nad tym zagadnieniem, to być może obecna - wiosenna - zmiana czasu oraz jesienna, która nastąpi końcem października 2021, będą tymi ostatnimi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dz4gage
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz4gage
Więcej tematów