Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Moment zmiany czasu z letniego na zimowy zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo będziemy mogli pospać dłużej. W większości przypadków zegarki przestawią się automatycznie o jedną godzinę wstecz. Kiedy? Sprawdź.

Zmiana czasu 2020 Zmiana czasu 2020 Źródło: pixabay.com
d20g0i0
d20g0i0

Dwa razy w roku przestawienie zegarków związane jest ze zmianą czasu. Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpiła w ostatni weekend marca. W nocy z soboty 28 na niedzielę 29 marca przestawialiśmy zegarki, ale w większości przypadków przestawiły się one automatycznie z godziny 2 na 3. Spaliśmy wtedy o godzinę krócej.

Tegoroczna zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi w ostatni weekend października. Zegarki przestawimy w nocy z 24 na 25 października 2020 - z godziny 3 na 2, w większości przypadków zegarki przestawią się automatycznie. Dzięki tej zmianie zyskamy dodatkową godzinę snu.

Nowe podatki. Ekspert ocenia, jakie jest ryzyko, że się pojawią

Zmiana czasu. Ważny projekt ustawy

Polskie Stronnictwo Ludowe planuje ponownie złożyć projekt ustawy, który ma ujednolicić system czasowy w Polsce. Posłowie PSL chcą zaprzestania przestawiania zegarków. Czas letni miałby obowiązywać przez cały rok – informuje "Rzeczpospolita". Politycy tłumaczą, że nie ma przesłanek ekonomicznych, które uzasadniałyby takie działanie.

d20g0i0

Poseł PSL Marek Sawicki tłumaczy, że organizmy ludzkie pozbawione światła słonecznego gorzej funkcjonują. Dodał, że zmianę czasu zastosowano po raz pierwszy w Niemczech. Miała ona posłużyć przy dostosowaniu harmonogramu pracy fabryk tak, by pracownicy pracowali z naturalnym światłem.

Polskie Stronnictwo Ludowe od dawna walczy z mechanizmem zmiany czasu. Poprzednią ustawę likwidującą tę zmianę zaproponowali w 2018 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d20g0i0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20g0i0
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj