Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2019 - kiedy przestawiamy zegarki na czas letni? Będziemy spać dłużej czy krócej?

Zmiana czasu w 2019 roku nastąpi wyjątkowo późno. Czas letni wprowadzimy dopiero 31 marca. Doroczne przesuwanie wskazówek zegara już niebawem może stać się historią.

Share
Zmiana czasu 2019 - kiedy przestawiamy zegarki na czas letni? Będziemy spać dłużej czy krócej?Źródło: iStock.com
d3ow2o8

Zmiana czasu 2019 – kiedy zaczyna się czas letni?

Zmiana czasu na letni, zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, odbywa się zawsze w ostatnią niedzielę marca. W 2019 roku wskazówki zegara z godziny 2 na 3 przesuniemy 31 marca. Z powodu zmiany czasu będziemy spać o godzinę krócej.

Zmiana czasu 2019 – kiedy wprowadzamy czas zimowy?

Zmiana czasu na zimowy następuje zawsze w ostatnią niedzielę października. W 2019 roku czas zimowy wprowadzimy 27 października, poprzez przesunięcie wskazówek zegara z godziny 3 na 2. Dzięki temu zabiegowi nasz weekend będzie o godzinę dłuższy.

Zmiana czasu – czy Unia Europejska zlikwiduje zmianę czasu?

Unia Europejska w 2018 roku spytała Europejczyków o tym, czy chcą wycofania zmiany czasu. Zdecydowana większość osób, które wyraziły swoją opinię, poparła pomysł odejścia od tej tradycji. Tuż po ogłoszeniu wyników ankiety Komisja Transportu Parlamentu Europejskiego przystąpiła do pracy nad utworzeniem odpowiedniego projektu dyrektywy. Ich praca dobiegła końca na początku marca. Teraz pomysł komisji zostanie poddany głosowaniu w Parlamencie Europejskim. Jeżeli zostanie zaakceptowany, wówczas zapozna się z nim Rada Europejska..

Jeśli dyrektywa wejdzie w życie, wówczas kraje członkowskie najpóźniej w kwietniu 2020 roku będą musiały podjąć decyzję, który czas (letni czy zimowy) będzie u nich obowiązywał. Następnie w marcu lub październiku 2021 roku odbędzie się ostatnia zmiana czasu.

d3ow2o8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ow2o8
d3ow2o8
Więcej tematów