Trwa ładowanie...
d29jeiu
d29jeiu

Zmarła ofiara strzelaniny w Dżeninie

64-letni Palestyńczyk ciężko postrzelony w głowę przez żołnierzy izraelskich zmarł w czwartek w szpitalu w Nablusie. Palestyńczyk jest siódmą ofiarą porannej strzelaniny w Dżeninie na Zachodnim Brzegu Jordanu, gdzie o świcie do obozu uchoźców wjechały izraeskie pojazdy opancerzone.
Share
d29jeiu

Do wymiany ognia doszło pomiędzy żołnierzami izraelskimi i policjantami palestyńskimi, którzy chcieli ich powstrzymać przed wjazdem na tereny pozostające pod zarządem Autonomii Palestyńskiej. W strzelaninie zginęło 6 funkcjonariuszy palestyńskich i wskutek odniesionych ran 64-letni Palestyńczyk.

Strona izraelska potwierdziła dokonanie ataku na obóz uchodźców w Dżeninie. W specjalnym świadczeniu stwierdzono, że jest on bazą dla struktur terrorystycznych, które są odpowiedzialne za morderstwa dokonywane na dziesiątkach Izraelczyków.

Izraelski atak na Zachodnim Brzegu Jordanu był odwetem za środowy samobójczy zamach, dokonany przez palestyńską kobietę na posterunku izraelskim. Rannych zostało trzech izraelskich żołnierzy. Na miejscu zginęła też samobójczyni.

Dzisiejsze ofiary zwiększają do 1296 liczbę zabitych od wybuchu Intifady we wrześniu 2000 roku. W palestynskim powstaniu zginęło 991 Palestyńczyków i 282 Izraelczyków. (aka)

d29jeiu

Podziel się opinią

Share
d29jeiu
d29jeiu
Więcej tematów