Trwa ładowanie...

Zmarł prof. Jerzy Mellibruda. Miał 82 lata

Profesor Jerzy Mellibruda był założycielem Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w której przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora. To właśnie na profilu PARPA w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o jego śmierci. Miał 82 lata.

Share
Zmarł prof. Jerzy Mellibruda
Zmarł prof. Jerzy MellibrudaŹródło: Facebook
d13p84w

"Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy prof. Jerzego Mellibrudę, który odszedł od nas w dniu dzisiejszym (04-09-2020) w wieku 82 lat" - czytamy w komunikacie na facebookowym profilu PARPA.

Sylwetka prof. Jerzego Mellibrudy

Jerzy Mellibruda był psychologiem, profesorem w Szkole Wyższej Psychologi Społecznej oraz doktorem habilitowanym nauk humanistycznych. Jego specjalizacją była terapia uzależnień, a w szczególności problemów alkoholowych.

d13p84w

Był pomysłodawcą i wieloletnim dyrektorem utworzonej 29 czerwca 1993 roku Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pełnił również funkcję szefa Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie piastował stanowisko przewodniczącego Katedry Psychologii Uzależnień, Przemocy i Sytuacji Kryzysowych.

Z inicjatywy PARPA w 1996 powstało Ogólnopolskie Pogotowie Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia", prowadzące telefon zaufania dla ofiar przemocy domowej.

Ograniczenie liczby gości na weselach. "To nic nie da, jeśli nie będziemy wykrywać nosicieli"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d13p84w

Podziel się opinią

Share
d13p84w
d13p84w
Więcej tematów