Trwa ładowanie...

Zmarł prof. Jerzy Mellibruda. Miał 82 lata

Profesor Jerzy Mellibruda był założycielem Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w której przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora. To właśnie na profilu PARPA w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o jego śmierci. Miał 82 lata.

Share
Zmarł prof. Jerzy MellibrudaZmarł prof. Jerzy MellibrudaŹródło: Facebook
df49juo

"Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy prof. Jerzego Mellibrudę, który odszedł od nas w dniu dzisiejszym (04-09-2020) w wieku 82 lat" - czytamy w komunikacie na facebookowym profilu PARPA.

Sylwetka prof. Jerzego Mellibrudy

Jerzy Mellibruda był psychologiem, profesorem w Szkole Wyższej Psychologi Społecznej oraz doktorem habilitowanym nauk humanistycznych. Jego specjalizacją była terapia uzależnień, a w szczególności problemów alkoholowych.

Był pomysłodawcą i wieloletnim dyrektorem utworzonej 29 czerwca 1993 roku Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pełnił również funkcję szefa Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie piastował stanowisko przewodniczącego Katedry Psychologii Uzależnień, Przemocy i Sytuacji Kryzysowych.

df49juo

Z inicjatywy PARPA w 1996 powstało Ogólnopolskie Pogotowie Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia", prowadzące telefon zaufania dla ofiar przemocy domowej.

Ograniczenie liczby gości na weselach. "To nic nie da, jeśli nie będziemy wykrywać nosicieli"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
df49juo

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df49juo
df49juo
Więcej tematów