Trwa ładowanie...

Złotoryja: 42-latek oskarżony o sutenerstwo. Szukał klientów 20-letniej Małopolance

Prokuratura w Złotoryi (woj. dolnośląskie) oskarżyła 42-latka o czerpanie korzyści z prostytucji uprawianej przez 20-letnią Małopolankę. Na tym układzie zyskał około 3 tys. złotych.
Share
Złotoryja: 42-latek oskarżony o sutenerstwo. Szukał klientów 20-letniej Małopolance
Źródło: Fotolia, Fot: Photographee.eu
d1fxudb

Do Sądu Rejonowego w Złotoryi wpłynął akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mieszkańcowi miasta Robertowi K. Mężczyzna od grudnia 2014 r. czerpał korzyści majątkowe z uprawiania nierządu przez 20-latkę.

- Sprawa zaczęła się w grudniu 2014 r., gdy 20-letnia mieszkanka woj. małopolskiego zdecydowała się przyjechać do Złotoryi zwabiona 10 tysiącami złotych, jakie zaoferował jej K. w zamian za pewną usługę seksualną. Kobieta w zakresie usług seksualnych ogłaszała się na jednym z portali internetowych. Po przyjeździe 20-latki na Dolny Śląsk okazało się, że Robert K. nie dysponuje wspomnianą sumą, a ona sama nie ma środków na powrót do domu – mówi Liliana Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Wiedząc o nienajlepszej sytuacji materialnej dziewczyny, K. zaproponował, by zamieszkała u niego oraz dzieliła się z nim zyskami z nierządu. W zamian za połowę pieniędzy, jakie czerpała kobieta z uprawiania prostytucji, oskarżony oprócz zapewnienia dachu nad głową, zamieszczał na portalach internetowych ogłoszenia o usługach seksualnych świadczonych przez 20-latkę oraz organizował spotkania z klientami i uzgadniał stawki. Prokurator ocenił, że od grudnia 2014 r. do marca 2015 r. w ten sposób Robert K. zarobił około 3 tysięcy złotych.

d1fxudb

W związku z dokonywaniem czynów zabronionych K. został zatrzymany. W przeszłości był już karany sądownie za różne przestępstwa. W chwili obecnej utrzymuje się z renty socjalnej.

- 42-latek oskarżony jest o stręczycielstwo, czyli nakłanianie do prostytucji, oraz sutenerstwo – czerpanie korzyści z cudzego nierządu. Mężczyzna przyznał się do winy. Prokurator uzgodnił z nim karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, dozór kuratorski oraz zwrot pozyskanych z przestępczego procederu pieniędzy – dodaje Łukasiewicz.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1fxudb

Podziel się opinią

Share
d1fxudb
d1fxudb
Więcej tematów