Trwa ładowanie...
d4bs1fg

Złote Taśmy dla "Cześć, Tereska" i "Pianistki"

Filmom "Cześć, Tereska" Roberta Glińskiego i "Pianistka" Michaela Hanekego wręczono we wtorek w Warszawie Złote Taśmy 2001 - nagrody dla najlepszych obrazów polskich i zagranicznych wyświetlanych w polskich kinach w roku 2001.

d4bs1fg

Nagrody są przyznawane przez Koło Piśmiennictwa Filmowego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Nagroda jest bardzo ciężka - jest to taśma z metalu. Mam nadzieję, że przerodzi się ona w taśmę z celuloidu, że zrealizuję kolejny film - powiedział odbierając statuetkę Robert Gliński.

Nagrodę dla "Pianistki" odebrała w imieniu Michaela Hanekego przedstawicielka Austriackiego Forum Kultury.

Poza "Cześć, Tereska" i "Pianistką", wyróżnienia przyznano filmom "Amelia" Jean-Pierre`a Jeuneta i "Kropla słońca" Istvana Szaby.

d4bs1fg

W tym roku przypada 17 edycja Złotych Taśm. W ubiegłym roku nagrodami tymi uhonorowano filmy: "Daleko od okna" Jana Jakuba Kolskiego, "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" Krzysztofa Zanussiego i "Prosta Historia" Davida Lyncha, wyróżnienie honorowe przyznano "Jesiennej opowieści" Erica Rohmera.

Dwa lata temu nagrodzono filmy "Pan Tadeusz" Andrzeja Wajdy, "Dług" Krzysztofa Krauzego i "Idioci" Larsa von Triera, wyróżniono "Charakter" Mikea Van Diema i "Oczy szeroko zamknięte" Stanleya Kubricka. (mk)

d4bs1fg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bs1fg
Więcej tematów