Trwa ładowanie...

Złodzieje grasują na cmentarzach. Mają nową metodę

Okres Wszystkich Świętych to czas wzmożonej aktywności złodziei. Mieszkanka Konina straciła blisko 5 tys. zł, bo w dobrej wierze chciała pomóc w przechowaniu zniczy dla swojej sąsiadki.

Share
Złodzieje grasują na cmentarzach. Mają nową metodę
Źródło: Policja
djme23r

Do zdarzenia doszło w środę niemal w samo południe przy ul. 11 Listopada w Koninie. Dwie kobiety poprosiły 85-letnią staruszkę o przechowanie zniczy dla jej sąsiadki, której rzekomo nie zastały w domu.

djme23r

- Starsza kobieta wpuściła do mieszkania obce kobiety i kiedy jedna z nich zajęła ją rozmową, druga w tym czasie wyniosła z domu metalową kasetkę, w której było 3200 zł, dwa pierścionki, obrączka i sygnet. Pokrzywdzona podliczyła swoje straty na kwotę 4750 zł – relacjonuje Marcin Jankowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

W okolicach dnia Wszystkich Świętych należy także uważać na złodziei, którzy „żerują” na cmentarzach. Wystarczy pozostawiona na chwilę na grobie damska torebka, aby już po chwili znalazła się w rękach złodzieja. Uważać należy także w pojazdach komunikacji miejskiej, które będąc szczególnie zatłoczone, stanowią idealne miejsce dla działalności kieszonkowców.

- Pamiętajmy, że pomysłowość przestępców się rozwija i nigdy nie wiadomo, jakim fortelem będą próbowali nas zaskoczyć – zwraca uwagę Jankowski.

Policja przestrzega zwłaszcza starsze osoby przed przypadkowo poznanymi osobami. Propozycja z ich strony, że pomogą w zaniesieniu na cmentarz ciężkich toreb, może okazać się podstępem, którego celem jest kradzież portfela.

Zobacz, jak dojechać na cmentarze w Poznaniu:

(fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)
(fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)
djme23r

Podziel się opinią

Share
djme23r
djme23r
Więcej tematów