Trwa ładowanie...

Rafalska: Tusk zlikwidowałby program 500 plus

- Opinia Donalda Tuska o 500 plus jednoznacznie wskazuje, że zlikwidowałby ten program i nienawidzi go za pochodzenie, bo twórcą tego programu jest Prawo i Sprawiedliwość – powiedziała była minister rodziny, a obecnie europosłanka Elżbieta Rafalska.

Share
Elżbieta Rafalska
Elżbieta Rafalska Źródło: East News, fot: WOJCIECH STROZYK
d2o8d44

Donald Tusk podczas internetowej transmisji, podobnie jak podczas spotkania z mieszkańcami Nakła nad Notecią, był pytany m.in. o program "Rodzina 500 plus". Lider PO wskazywał, że "za 500 plus nie wykształcimy swojego dziecka". - 500 plus nie pomoże matce znaleźć szybko atrakcyjnego miejsca pracy. Za 500 plus nie kupimy sobie fachowej, na wysokim poziomie opieki zdrowotnej - wyliczał.

Elżbieta Rafalska, komentując tę wypowiedź, oceniła, że "Donald Tusk wygłasza sprzeczne opinie w zależności od tego, do kogo mówi". - Raz deklaruje, że niemal wymyślili program 500 plus, a dzisiaj całkowicie zakwestionował wartość tego ciągle wysokiego świadczenia, bo na poziomie powyżej 100 euro miesięcznie - powiedziała była minister rodziny.

d2o8d44

Rafalska: Tusk nienawidzi go za pochodzenie

Zdaniem europosłanki PiS Donald Tusk "wrócił dzisiaj do źródeł pierwotnej krytyki".

- Oni się po prostu ciągle gryzą z zazdrości, że zrobiliśmy przełomowy program, który na trwale wpisał się w historię polityki społecznej i bez którego polskie rodziny nie wyobrażają sobie dzisiaj funkcjonowania - powiedziała.

Według europosłanki PiS "ta opinia jednoznacznie wskazuje, że Donald Tusk zlikwidowałby program 500 plus i nienawidzi go za pochodzenie". - Źródłem i twórcą tego programu jest Prawo i Sprawiedliwość. Dlatego myślę, że ten program zostałby zlikwidowany bądź tak zmieniony, że nikt by go nie poznał - dodała Rafalska.

Program socjalne do likwidacji? Tusk: 500+ jest wsparciem dla rodzin

Do kwestii programów socjalnych wprowadzonych przez Prawo i Sprawiedliwość były premier odniósł się także w czwartek podczas internetowej transmisji w mediach społecznościowych.

d2o8d44

- Wydaje mi się, że 500+ dla wielu polskich rodzin jest ważnym wsparciem. Jeśli państwo coś obiecało, nie należy tego zabierać. Jeśli uda się wygrać wybory, powinniśmy to respektować - tłumaczył były szef Rady Europejskiej.

Donald Tusk ponownie na scenie politycznej. „Nie jest tak różowo”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2o8d44

Podziel się opinią

Share
d2o8d44
d2o8d44
Więcej tematów