Trwa ładowanie...

Zlecił zabójstwo Zbigniewa Ziobry. Nadal jest nieuchwytny

Śledczy rozszerzają zarzuty wobec Jana S., który miał zlecić zabójstwo ministra Zbigniewa Ziobry, śledczego i policjantów. Jednak nie mogą ich ogłosić, bo 28-latek wciąż się ukrywa - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Share
Zlecił zabójstwo Zbigniewa Ziobry. Nadal jest nieuchwytny
Źródło: East News
d3afq90

Jak podaje "Rzeczpospolita", 28-letni Jan S., boss branży dopalaczy, jest poszukiwany od sierpnia na podstawie europejskiego nakazu aresztowania i czerwonej noty Interpolu. Wśród zarzutów, jakie chcą mu postawić śledczy jest, m.in. podżeganie do zabójstwa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, prokuratora i trojga policjantów, którzy rozbili jego gang.

28-latek ma już dziesięć zarzutów, teraz śledczy chcą mu przedstawić kolejne. Jan S. skutecznie unika jednak wpadki. Według śledczych mężczyzna przebywa w Europie. W jego poszukiwania zaangażowana jest specjalna grupa policjantów, ta sama, która namierzyła Marka Falentę w Hiszpanii.

d3afq90

Śledztwo w sprawie "zlecenia na Zbigniewa Ziobrę" prowadzi Dolnośląski Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Do jego szczegółów w maju dotarli dziennikarze "Rzeczpospolitej". Za zgładzenie ministra sprawiedliwości Jan S. oferował 100 tys. zł, a wykonanie zlecenia powierzył "chemikowi" z dopalaczowego gangu.

28-latek miał działać z zemsty, ponieważ uznał, że Zbigniew Ziobro przeszkadza mu w nielegalnym biznesie. Podpowiadał też sposoby zgładzenia ministra: podanie trucizny, środka na zatrzymanie krążenia, podłożenie bomby. Tak samo chciał się pozbyć trojga stołecznych policjantów i prokuratora, którzy rozbili jego dopalaczowy gang.

Jak informowała "Rzeczpospolita", na zleceniu zabójstwa ministra i śledczych się nie skończyło. Gdy "chemik" nie wywiązał się ze zlecenia, Jan S. poprzysiągł mu zemstę. Groził mu śmiercią. To m.in. za to teraz prokuratura chce postawić Janowi S. dodatkowe zarzuty.

Wyborczy Grill. Ocena debaty przedwyborczej w TVP

Źródło: "Rzeczpospolita"

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

d3afq90

Podziel się opinią

Share
d3afq90
d3afq90
Więcej tematów