Trwa ładowanie...
d3oafu7

Zlecił zabójstwo Zbigniewa Ziobry. Nadal jest nieuchwytny

Śledczy rozszerzają zarzuty wobec Jana S., który miał zlecić zabójstwo ministra Zbigniewa Ziobry, śledczego i policjantów. Jednak nie mogą ich ogłosić, bo 28-latek wciąż się ukrywa - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan S. miał zlecić zabójstwo ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry
Jan S. miał zlecić zabójstwo ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry (East News)
d3oafu7

Jak podaje "Rzeczpospolita", 28-letni Jan S., boss branży dopalaczy, jest poszukiwany od sierpnia na podstawie europejskiego nakazu aresztowania i czerwonej noty Interpolu. Wśród zarzutów, jakie chcą mu postawić śledczy jest, m.in. podżeganie do zabójstwa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, prokuratora i trojga policjantów, którzy rozbili jego gang.

28-latek ma już dziesięć zarzutów, teraz śledczy chcą mu przedstawić kolejne. Jan S. skutecznie unika jednak wpadki. Według śledczych mężczyzna przebywa w Europie. W jego poszukiwania zaangażowana jest specjalna grupa policjantów, ta sama, która namierzyła Marka Falentę w Hiszpanii.

Śledztwo w sprawie "zlecenia na Zbigniewa Ziobrę" prowadzi Dolnośląski Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Do jego szczegółów w maju dotarli dziennikarze "Rzeczpospolitej". Za zgładzenie ministra sprawiedliwości Jan S. oferował 100 tys. zł, a wykonanie zlecenia powierzył "chemikowi" z dopalaczowego gangu.

d3oafu7

28-latek miał działać z zemsty, ponieważ uznał, że Zbigniew Ziobro przeszkadza mu w nielegalnym biznesie. Podpowiadał też sposoby zgładzenia ministra: podanie trucizny, środka na zatrzymanie krążenia, podłożenie bomby. Tak samo chciał się pozbyć trojga stołecznych policjantów i prokuratora, którzy rozbili jego dopalaczowy gang.

Jak informowała "Rzeczpospolita", na zleceniu zabójstwa ministra i śledczych się nie skończyło. Gdy "chemik" nie wywiązał się ze zlecenia, Jan S. poprzysiągł mu zemstę. Groził mu śmiercią. To m.in. za to teraz prokuratura chce postawić Janowi S. dodatkowe zarzuty.

Wyborczy Grill. Ocena debaty przedwyborczej w TVP

Źródło: "Rzeczpospolita"

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

d3oafu7

Podziel się opinią

Share

d3oafu7

d3oafu7
Więcej tematów