Trwa ładowanie...
d2c5yry

Zjednoczone Emiraty Arabskie. Ogromny pożar w Adżmanie, niedaleko Dubaju

Zjednoczone Emiraty Arabskie. W mieście Adżman doszło do pożaru. Służby walczyły z ogniem, ewakuowano pobliski szpital.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zjednoczone Emiraty Arabskie. Ogromny pożar w Adżmanie, niedaleko Dubaju
Zjednoczone Emiraty Arabskie. Ogromny pożar w Adżmanie, niedaleko Dubaju (Twitter)
d2c5yry

Jak podają media, do pożaru doszło około godziny 18:30 czasu lokalnego. Ogień wybuchł na targu w przemysłowej dzielnicy Adżmanu. Ewakuowano pobliski szpital, a strażacy walczyli z żywiołem do godziny 21 czasu lokalnego.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Do tej pory targ był zamknięty z powodu epidemii koronawirusa, wcześniej był popularną atrakcją turystyczną.

W sieci pojawiają się nagrania z miejsca zdarzenia.

Liban. Wybuch w Bejrucie

Tymczasem do olbrzymiej eksplozji doszło we wtorek około godziny 18 czasu lokalnego w Bejrucie. Ogromne kłęby dymu i wybuchy pojawiły się w magazynach portowych w pobliżu centrum stolicy Libanu.

d2c5yry

Zobacz wideo: Bejrut. Potężna eksplozja w centrum miasta, dym unosi się z wielu kilometrów

Odnotowano również wstrząsy sejsmiczne, które trzęsły ziemią oraz rozbijały okna i mury, a także uszkodziły budynki i samochody. Wybuch był odczuwalny również na Cyprze.

W wyniku eksplozji ponad sto osób zmarło, kilka tysięcy jest poszkodowanych. Służby pod gruzami szukają mieszkańców Bejrutu. Pomoc dla Bejrutu spływa z całego świata, również z Polski. Zgodnie z zapowiedzią polskiego rządu i resortu spraw zagranicznych, do Bejrutu ruszy polska misja ratunkowa. Strażacy będą pomagać ludności Libanu po wybuchu w stolicy, do jakiego doszło we wtorek wieczorem. W Bejrucie ma zostać wprowadzony stan wyjątkowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2c5yry

Podziel się opinią

Share
d2c5yry
d2c5yry
Więcej tematów