Trwa ładowanie...

Ziobro zapowiada obronę skazanego dziennikarza. "Bulwersujące i niedopuszczalne"

Jestem gotów wywieść kasację dotyczącą wyroku dla redaktora Wojciecha Biedronia do Sądu Najwyższego - zapowiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Chodzi o sprawę artykułu na temat sędziego Łączewskiego.

Ziobro zapowiada obronę skazanego dziennikarza. "Bulwersujące i niedopuszczalne"Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d32d2yf
d32d2yf

Dziennikarz "Sieci" i wpolityce.pl został skazany na karę grzywny 3 tys. w związku z opisywaniem sprawy Wojciecha Łączewskiego, który prowadził internetowe konto pod fałszywym nazwiskiem i miał oferować pomoc w zwalczaniu rządu PiS.

Biedroń został skazany na podstawie art. 212 Kodeksu karnego mówiącego o zniesławieniu za użycie określenia "postępowanie dyscyplinarne", ponieważ właściwa nazwa do opisania sprawy powinna brzmieć "postępowanie wyjaśniające".

- Uważam to za rzecz bardzo bulwersującą, że zapadł taki wyrok w sytuacji, kiedy prokuratura zebrała dowody wskazujące, że jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że pan sędzia Łączewski dopuścił się przestępstwa kryminalnego - powiedział Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej ws. spotkania z prezesem PiS.

- To jest rzecz absolutnie bulwersująca i niedopuszczalna. Jeżeli będzie wola pana redaktora, jako prokurator generalny jestem gotów wywieść kasację do Sądu Najwyższego - zadeklarował.

d32d2yf

"Dyskusje wewnątrz rządu"

Minister pytany był przez dziennikarzy, czy wyrok ws. Biedronia nie jest argumentem w dyskusji o likwidacji art. 212 Kk. Ziobro odpowiedział, że rozmawiał na ten temat m.in. z Jarosławem Kaczyńskim.

- Są dyskusje wewnątrz rządu. Niektórzy sądzą, że Ministerstwo Sprawiedliwości idzie zbyt daleko, jeżeli chodzi o zaostrzenie odpowiedzialności karnej. (...) Natomiast są sprawy, które wymagają łagodniejszego potraktowania, być może wręcz dekryminalizacji, depenalizacji - mówił.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32d2yf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32d2yf
Więcej tematów