Trwa ładowanie...

Zima za pasem? Śnieg już w najbliższy weekend

Pogoda w najbliższy weekend może ucieszyć miłośników zimowego szaleństwa. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje opady śniegu, a także znaczne ochłodzenie aury. Prawdopodobnie Mikołajki również będą białe.
Share
Pogoda. W najbliższy weekend spadnie śnieg
Pogoda. W najbliższy weekend spadnie śniegŹródło: Pixabay
d2vmpmd

Zgodnie z prognozą IMGW już w piątek do Polski zawędruje wilgotna masa powietrza znad Atlantyku, a od soboty kraj znajdzie się w strefie zimnego powietrza znad Atlantyku. Dzięki temu na południu i wschodzie kraju spodziewany jest śnieg.

"Już w najbliższy weekend do Polski zawędruje wilgotna masa powietrza znad Atlantyku, a dzięki niej w niektórych częściach Polski kraju spadnie śnieg" - prognozują synoptycy IMGW. W pozostałych regionach kraju możliwe są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, a na zachodzie - głównie deszczu.

Koronawirus. Stoki narciarskie otwarte w nowym reżimie sanitarnym

Kolejne dni również upłyną pod znakiem przedzimowej aury. "Z bieżących prognoz wynika, że utrzyma się ona być może aż do Mikołajek. Cały czas warunki sprzyjać będą występowaniu opadów śniegu, możliwe więc, że miejscami przez kilka dni utrzyma się niewielka pokrywa śnieżna" - dodaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

d2vmpmd

Synoptycy ostrzegają także zmotoryzowanych - ze względu na wahania temperatur oraz mieszane opady atmosferyczne wystąpi duże ryzyko oblodzenia dróg i nawierzchni.

  IMGW
Źródło: IMGW

Przypomnijmy, że miłośnicy zimowego szaleństwa w tym roku będą mieli utrudnione zadanie. Ze względu na pandemię koronawirusa rząd zgodził się na otwarcie tras narciarskich w rygorystycznym reżimie sanitarnym. W pierwotnej wersji jedna osoba będzie przypadała na 100 metrów kwadratowych ośrodka narciarskiego. Niewykluczone, że wraz ze spadkiem liczby zakażeń te restrykcje będą poluzowane.

Z kolei ferie zimowe 2021 wyjątkowo zostaną skumulowane w jednym terminie i odbędą się między 4 a 21 stycznia. W tym czasie rząd apeluje do uczniów i rodziców o pozostanie w domu i rezygnację z górskich wypadów.

d2vmpmd

Zawiadomienie ws. Jarosława Kaczyńskiego. Barbara Nowacka zdradza szczegóły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vmpmd

Podziel się opinią

Share
d2vmpmd
d2vmpmd
Więcej tematów