Trwa ładowanie...
d47x16c

Zima atakuje - trudne warunki na drogach

Padający od przedpołudnia śnieg utrudnił ruch na drogach woj. Lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. Wszystkie główne trasy były przejezdne a ich nawierzchnia była biała, miejscami oblodzona.

Share
d47x16c

Lubelszczyzna pod śniegiem

Śnieg pada niemal w całym wojewódzkie lubelskim - informują drogowcy- między innymi w okolicach Chełma, Lubartowa, Puław i Międzyrzeca Podlaskiego. Śnieg z deszczem pada w pobliżu Zamościa. Termometry w regionie wskazują od minus 3 do zera stopni.

W woj. lubelskiem pracuje sprzęt odśnieżający, mimo to na trasach krajowych zalega błoto pośniegowe. Kierowcy zachowują ostrożność i jeżdżą bezpiecznie. Policja nie zanotowała wieczorem wypadków czy zablokowanych dróg.

Na mazurach silny wiatr

Na Warmii i Mazurach śnieg obficie pada teraz w całym województwie, bez opadów jedynie w okolicach Elbląga. Drogi krajowe są przejezdne, pracują na nich teraz 34 pługi - poinformowała Anna Chrzanowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie.

d47x16c

Dobre warunki jazdy panują na drogach krajowych: nr 7 na odcinku Elbląg -Ostróda i Olsztynek-Napierki, nr 16 Zawady Małe-Mrągowo, nr 51 Olsztyn-Olsztynek, nr 53 Olsztyn-Pasym, nr 59 Mrągowo-Giżycko i nr 58 Olsztynek-Jedwabno.

Na drogach wojewódzkich gorsze warunki - w okolicach Nidzicy i Kętrzyna nawierzchnia jest przykryta warstwą śniegu, a na drogach nr 667 i 661 koło Olecka tworzą się zaspy, silnie wieje tam wiatr. Na drogach wojewódzkich pracują teraz 34 jednostki sprzętu.

Synoptycy ostrzegają przed możliwą gołoledzią, zwłaszcza na wschodzie Warmii i Mazur, opady marznącego śniegu z deszczem i mżawki mogą tam powodować śliskość ulic i chodników. Silny wiatr - w porywach do 45 km/h - będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Utrudnienia na kolei

Zamarzający deszcz spowodował zakłócenia w komunikacji kolejowej. Kto planuje podróż na południe kraju, musi się liczyć z utrudnieniami na liniach kolejowych w województwach: śląskim, małopolskim i świętokrzyskim. W północnej części kraju pociągi kursują bez większych problemów, mogą jednak dotrzeć opóźnione o kilkadziesiąt minut. W nocy lokomotywy elektryczne mają przecierać zaatakowane przez gołoledź linie energetyczne.

W poniedziałek zamarzający deszcz i gołoledź mogą zakłócić kursowanie pociągów w rejonie Wrocławia, Opola i Poznania - ostrzega PKP.

d47x16c

Podziel się opinią

Share
d47x16c
d47x16c
Więcej tematów